Sprzedaż z usługą

2007-08-10 12:27

Sprzedaż zrealizowanych obiektów wraz z usługą administrowania to nowa strategia CF Plus. Firma właśnie sprzedała w tej formule dwa obiekty zrealizowane w Polsce.

"Sprzedane projekty mają infrastrukturę, dzięki której mogą sprawnie funkcjonować. Sprzedaż wraz z usługą administrowania daje nabywcy komfort zainwestowania bez potrzeby wydawania kolejnych środków na zarządzanie obiektem" - wyjaśnia Marek Tarchalski, prezes zarządu CF Plus. Pierwszym ze sprzedanych budynków jest biurowiec Sadowa Office Park w Gdańsku (7300 m2). Nabył go międzynarodowy fundusz inwestycyjny ATLAS Estates Limited, który działa w Wielkiej Brytanii oraz w krajach środkowej i wschodniej Europy. Przed transakcją całą powierzchnię biurową wynajęto kilku firmom. Nowy właściciel będzie kontynuował wynajem powierzchni zgodnie z zawartymi wcześniej przez CF Plus umowami.
Przedmiotem drugiej transakcji sprzedaży jest powierzchnia produkcyjno-magazynowa "Bałdowska" w Tczewie, która obecnie jest wynajmowana firmom z sektora elektronicznego. Nowym właścicielem została firma należąca do jednego z największych brytyjskich funduszy inwestycyjnych First Property Group. Sprzedana powierzchnia ma 11 000 m 2 i była to pierwsza inwestycja firmy CF Plus zrealizowana w Polsce.

Środki pozyskane ze sprzedaży obu obiektów CF Plus zamierza zainwestować w projekty mieszkaniowe m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Firma działa w Polsce i realizuje projekty za granicą, m.in. w Rumunii i Chorwacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej