Sopot. Konferencja cyklu Prospects in Poland - „Perły Bałtyku - Perły Biznesu”

2013-08-27 17:25
Sopot. Konferencja Perły Bałtyku - Perły Biznesu
Autor: Bluevine Consulting

W Sopocie - 12 września 2013 - już po raz drugi odbędzie się konferencja z cyklu "Prospects in Poland" - "Perły Bałtyku - Perły Biznesu". Wrześniowe spotkanie będzie również początkiem kolejnego cyklu spotkań poświęconych rozwojowi sektorów BPO i ITO w rejonie Trójmiasta.

Bałtyk ma kluczowe znaczenie w gospodarce Trójmiasta. W ostatnich latach region rozwija się prężnie zarówno dzięki dobrodziejstwu morskiego sąsiedztwa, jak i innowacyjnym sektorom gospodarki. Nadmorskie położenie jest impulsem do rozwoju transportu morskiego. Na przestrzeni kilku lat zainteresowanie budzą w szczególności terminale kontenerowe i powstające wokół nich parki logistyczne oraz powierzchnie magazynowe na terenach po byłych stoczniach. Z kolei rozwój takich sektorów jak BPO i ITO (outsourcing usług biznesowych i IT) stał się podstawą do ożywienia na rynku nieruchomości, w szczególności nieruchomości biurowych.

- Cieszymy się, że „Perły Bałtyku - Perły Biznesu” wracają do Sopotu. Spotkanie jest wyśmienitą okazją do wymiany poglądów w gronie przedsiębiorców, przedstawicieli władz i ekspertów – mówi Aneta Kłodaś, dyrektor zarządzający Bluevine Consulting, organizator cyklu.
Konferencja – która odbędzie się 12 września 2013 w hotelu Sofitel Grand Sopot - rozpocznie się spojrzeniem na światową sytuację gospodarczą i jej wpływem na rozwój Pomorza, o czym opowie ekonomista Marek Zuber, zachęcając do inwestycji w czasie, kiedy większość inwestorów wstrzymuje decyzje o rozwoju. W dalszej części uczestnicy konferencji zostaną poinformowani o planach rozwoju aglomeracji trójmiejskiej oraz o koncepcji łączącej port lotniczy z miasteczkiem biurowym, powierzchniami magazynowymi i handlowymi. Współcześnie żadne miasto nie może rozwijać się bez odpowiedniej infrastruktury biurowej. Trójmiasto zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem dostępnej powierzchni biurowej. Na konferencji eksperci podpowiedzą również, jak należy projektować nowoczesne powierzchnie biurowe. Na koniec merytorycznej części spotkania uczestnicy konferencji będą mieli szansę zapoznać się z korzyściami inwestowania w inwestycje alternatywne, takie jak na przykład dzieła sztuki, wino czy unikatowe auta.
Drugą część konferencji „Perły Bałtyku - Perły Biznesu” wypełni Harley-Davidson & PORSCHE VIP Gala.
Autorem i organizatorem projektu Prospects in Poland jest firma Bluevine Consulting.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej