Sopot. Konferencja cyklu Prospects in Poland - „Perły Bałtyku - Perły Biznesu”

2013-08-27 17:25
Sopot. Konferencja Perły Bałtyku - Perły Biznesu
Autor: Bluevine Consulting

W Sopocie - 12 września 2013 - już po raz drugi odbędzie się konferencja z cyklu "Prospects in Poland" - "Perły Bałtyku - Perły Biznesu". Wrześniowe spotkanie będzie również początkiem kolejnego cyklu spotkań poświęconych rozwojowi sektorów BPO i ITO w rejonie Trójmiasta.

Bałtyk ma kluczowe znaczenie w gospodarce Trójmiasta. W ostatnich latach region rozwija się prężnie zarówno dzięki dobrodziejstwu morskiego sąsiedztwa, jak i innowacyjnym sektorom gospodarki. Nadmorskie położenie jest impulsem do rozwoju transportu morskiego. Na przestrzeni kilku lat zainteresowanie budzą w szczególności terminale kontenerowe i powstające wokół nich parki logistyczne oraz powierzchnie magazynowe na terenach po byłych stoczniach. Z kolei rozwój takich sektorów jak BPO i ITO (outsourcing usług biznesowych i IT) stał się podstawą do ożywienia na rynku nieruchomości, w szczególności nieruchomości biurowych.

- Cieszymy się, że „Perły Bałtyku - Perły Biznesu” wracają do Sopotu. Spotkanie jest wyśmienitą okazją do wymiany poglądów w gronie przedsiębiorców, przedstawicieli władz i ekspertów – mówi Aneta Kłodaś, dyrektor zarządzający Bluevine Consulting, organizator cyklu.
Konferencja – która odbędzie się 12 września 2013 w hotelu Sofitel Grand Sopot - rozpocznie się spojrzeniem na światową sytuację gospodarczą i jej wpływem na rozwój Pomorza, o czym opowie ekonomista Marek Zuber, zachęcając do inwestycji w czasie, kiedy większość inwestorów wstrzymuje decyzje o rozwoju. W dalszej części uczestnicy konferencji zostaną poinformowani o planach rozwoju aglomeracji trójmiejskiej oraz o koncepcji łączącej port lotniczy z miasteczkiem biurowym, powierzchniami magazynowymi i handlowymi. Współcześnie żadne miasto nie może rozwijać się bez odpowiedniej infrastruktury biurowej. Trójmiasto zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem dostępnej powierzchni biurowej. Na konferencji eksperci podpowiedzą również, jak należy projektować nowoczesne powierzchnie biurowe. Na koniec merytorycznej części spotkania uczestnicy konferencji będą mieli szansę zapoznać się z korzyściami inwestowania w inwestycje alternatywne, takie jak na przykład dzieła sztuki, wino czy unikatowe auta.
Drugą część konferencji „Perły Bałtyku - Perły Biznesu” wypełni Harley-Davidson & PORSCHE VIP Gala.
Autorem i organizatorem projektu Prospects in Poland jest firma Bluevine Consulting.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej