Skarb Państwa szuka inwestora...

2009-09-15 16:13

...dla Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego w Tczewie Sp. z o.o. Aukcja publiczna rozpocznie się 9 października 2009 r. o godzinie 12:00 w Ministerstwie Skarbu Państwa. Inwestorzy mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do 5 października!

Do sprzedaży przeznaczonych będzie 24 650 udziałów dla jednego nabywcy. Wartość nominalna jednego udziału to 500 zł. Pakiet stanowi 85% kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego w Tczewie Sp. z o.o.
Cena wywoławcza całego pakietu wynosi 1 676 200 zł.
Cena wywoławcza za jeden udział wynosi 68 zł.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Tczewie Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie regulacji rzek i kanałów, budownictwa hydrotechnicznego, ochrony przeciwpowodziowej i przeciwlodowej. Wykonuje również roboty pogłębiarskie i refulacyjne, świadczy usługi śródlądowego transportu wodnego oraz budowy małych elektrowni wodnych, oczyszczalni i składowisk odpadów.
Głównymi zleceniodawcami spółki są jednostki budżetowe. Usługi świadczone na rzecz Urzędu Morskiego w Gdyni i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku generują ok. 70% przychodów spółki, 30% przychodów - generują zlecenia firm i osób prywatnych.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Tczewie Sp. z o.o. prowadzi swoją działalność tylko na terenie Polski.
Spółka ma sprzęt pływający, tj. lodołamacze rzeczne, pogłębiarki ssająco-refulujące, pchacze i holowniki, koszarki, barki i pontony. Ponadto dysponuje również koparkami i żurawiem oraz sprzętem samochodowym. Plany inwestycyjne spółki zakładają modernizację istniejącego taboru pływającego.

Więcej informacji:
Centrum Relacji Inwestorskich w Ministerstwie Skarbu Państwa
tel.: (022) 695 90 01/02

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej