Skanska rozbuduje lotnisko Chopina

2012-03-23 14:36
Lotnisko Chopina: remont terminala
Autor: Lotnisko Chopina Terminal po remoncie - wizualizacja

Lotnisko Chopina czeka kolejna rozbudowa. Warszawski port lotniczy powiększy się o pomieszczenia dla pasażerów i służb lotniczych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska. Łączna wartość przedsięwzięcia to 14 mln złotych.

Skanska podpisała dwa nowe kontrakty o roboty budowlane, w ramach których lotnisko Chopina powiększy się o dwa obiekty dla pasażerów i służb lotniska. Zleceniodawcą jest zarząd portu lotniczego Okęcie.

Przeczytaj również: Lotnisko Świdnik. Na terminalu zawisła wiecha

Inwestycje na warszawskim Okęciu

W ramach podpisanej 21 marca umowy, Skanska zrealizuje roboty budowlane związane z zaadaptowaniem terminalu A, na pomieszczenia zastępcze dla pasażerów i służb lotniska. Obiekt budowany jest na czas trwania budowy terminalu A. Zakres robót obejmuje wybudowanie zaplecza obsługi pasażerskiej, odlotowej i przylotowej.

- Wystrój i elementy wyposażenia pomieszczeń, zostaną dostosowane do architektury terminalu A - dodaje Przemysław Podsiadło, menedżer projektu, Skanska.

Ponadto, wykonawca wybuduje garaże, przechowalnię bagażu zaginionego oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. W zakres robót wchodzi również wybudowanie w hali odlotów biur sprzedaży biletów lotniczych, stanowisk biur podróży oraz zaplecza dla przedstawicielstw linii lotniczych i służb PPL. Budowa ma zostać zrealizowana do lipca. Koszt inwestycji to 5,5 mln złotych brutto.

Drugi podpisany przez spółkę kontrakt dotyczy budowy "pod klucz" budynku biurowo-magazynowego, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Obiekt zostanie wybudowany na terenie bazy technicznej lotniska. Inwestycja o wartości 9 mln złotych, ma zostać zrealizowana w ciagu dwóch lat.

Lotnisko Chopina w rozbudowie

Lotnisko Chopina, powstało w 1934 roku i jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2010 roku, port zmienił nazwę z Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, na Lotnisko Chopina. Obiekt od początku działalności jest systematycznie rozbudowywany. Obecna startegia rozbudowy portu, zakłada uczynienie go największym centrum lotów w Europie Środkowej. W wyniku modernizacji lotnisko ma docelowo osiągnąć przepustowość ok.10,5 mln pasażerów i ok.158 tys. operacji lotniczych rocznie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej