Skanska buduje na Podkarpaciu

2011-05-17 14:52
GDDKiA
Autor: GDDKiA

Firma Skanska podpisała dwa nowe kontrakty na realizacje w woj. podkarpackim. Łączna wartość projektów wynosi 8 mln złotych.

Wykonawca w ramach umowy z rzeszowskim oddziałem GDDKiA wyremontuje najbardziej zniszczone odcinki drogi krajowej nr 4, pomiędzy Łańcutem i miejscowością Duńkowice. Prace budowlane będa obejmowały sfrezowanie zniszczonEj nawierzchni bitumicznej oraz ułożeniu nowej warstwy. Firma wykona również prace związane z kanlizacją deszczową, które będą polegały na regulacji ponad 30 studzienek ulicznych. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,8 mln złotych brutto. Inwestorem jest Gmina i Miasto Nisko. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Przeczytaj również: Gdańsk: wmurowano kamień węgielny pod budowę Europejskiego Centrum Solidarności

- W ramach projektu wybudujemy fragmenty dróg gminnych, czyli ulic: Spacerowej i Dębinki oraz ulicy Modrzewiowej z jednostronnym chodnikiem oraz z wydzielonym pasem ruchu rowerowego na jezdni. Roboty rozpoczniemy w połowie maja i zakończymy w październiku br. – mówi Piotr Justyna, Menedżer Projektu, Skanska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej