Skalski wznowi roboty budowlane w rejonie Portu Lotniczego Kraków-Balice

2011-07-21 13:45
Terminal pasażerski Balice
Autor: brak danych

Decyzją Małopolskiego Nadzoru Budowlanego inwestor i wykonawca mogą kontynuować prace w rejonie krakowskiego portu lotniczego. Roboty budowlane zostały wstrzymane z powodu interwencji władz lotniska Balice.

Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie powiatowego Inspektora Budowlanego z dn. 5 lipca, które wstrzymało roboty budowlane na krakowskim lotnisku Balice. Z związku z powyższym Grupa Skalski może wznowić roboty budowalane, w ramach realizacji centrum logistycznego w rejonie krakowskiego portu lotniczego. Decyzja Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna i wykonalna.

- Na razie przygotowujemy harmonogram wznowienia prac, co wymaga uzgodnień z podwykonawcami i zajmie nam do tygodnia czasu. Wszystkie prace, w tym te z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, będą wykonywane zgodnie z wymaganiami wynikającymi z decyzji Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dziękujemy Wojewodzie Małopolskiemu Panu Stanisławowi Kracikowi oraz Marszałkowi Województwa Małopolskiego Panu Markowi Sowie za mediację i budowanie atmosfery sprzyjającej rozwiązaniu konfliktu, jaki na początku lipca został wywołany przez władze spółki zarządzającej krakowskim lotniskiem – mówi dyrektor zarządzający Grupy Skalski, Dominik Wróbel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej