Kierunek: SIBSTROJEXPO

2009-08-04 14:18
Kierunek: SIBSTROJEXPO
Autor: Cushman & Wakefield

Specjalistyczna Wystawa Maszyn i Technologii Budownictwa SIBSTROJEXPO (29 września - 2 października 2009, Nowosybirsk) zaliczana jest do największych przedsięwzięć tej branży w Syberii Zachodniej. Fundacja Wszechnicy Budowlanej podjęła się koordynowania przygotowań organizacyjnych i logistycznych polskiej misji gospodarczej do Nowosybirska, a Wydział Promocji i Handlu Ambasady RP w Moskwie, gotowy jest podjąć się współorganizacji przedsięwzięcia i częściowego pokrycie jego kosztów, m.in. organizacji seminarium, publikacji artykułu promocyjnego w prasie specjalistycznej itp.

Syberię Zachodnią charakteryzuje szybki rozwój budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i komercyjnego, a także sieci i infrastruktury transportowej. Wystawa SIBSTROJEXPO obejmuje szeroki zakres branży budowlanej, w tym: technikę drogowo-budowlaną i infrastrukturalną, materiały budowlane, urządzenia budowlane, zakłady i linie do produkcji materiałów budowlanych, urządzenia i technologie dla produkcji ceramiki budowlanej,projektowanie i przygotowanie dokumentacji budowlanej, budownictwo obiektów mieszkaniowych, biurowych, handlowych, oświetlenie i inne.

Planowany wyjazd misji gospodarczej połączony będzie z:

  • seminarium (prezentacją) oferty polskich przedsiębiorców - uczestników misji,
  • spotkaniem z prof. Władymirem Ponomariewem, wiceprezydentem Asocjacji Stroitieliej Federacji Rosyjskiej (www.a-s-r.ru)
  • spotkaniem z Ilią Ponomariewem - deputowanym do DUMY z okręgu Nowosybirsk (www.duma.gov.ru), 
  • spotkaniami z przedstawicielami administracji, izby przemysłowo-handlowej, organizacji branżowych, 
  • publikacją artykułu promocyjnego dotyczącego polskiej branży budowlanej w lokalnej prasie.

Przedsiębiorcy - uczestnicy misji będą mieli także możliwość prezentacji materiałów informacyjno-promocyjnych (katalogi, prospekty, oferty handlowe itp.) na stoisku wydziału na wystawie SIBSTROJEXPO.

- Zachęcamy do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców, ale także ich rosyjskich przedstawicieli, wspólników, delegatury, itp., którzy mogliby reprezentować polską firmę na targach w Nowosybirsku - mówi Zbigniew Bachman, wiceprzewodniczący Komitetu Budownictwa KIG. - Ostatnio gościliśmy w Polsce dyrektora targów w Nowosybirsku Sergieja Coja i Marinę Czekalinę, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą (www.sibfair.ru), którzy poinformowali nas o zainteresowaniu współpracą z polskimi firmami budowlanymi.

Komitet Budownictwa Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacja Wszechnicy Budowlanej, partner Przedstawicielstwo SIBSTROJEXPO w Polsce - ITE Poland Sp. z o.o., Biuro Promocji Zagranicznej EXPO Sp. z o.o. - organizator wystąpień targowych w krajach WNP, Wydział Promocji i Handlu Ambasady RP w Moskwie  oraz Przedstawicielstwo Handlowe Federacji Rosyjskiej w Polsce zachęcają polskich przedsiębiorców i producentów do udziału w misji gospodarczej do Nowosybirska, która może być dofinansowana według zasad określonych przez Ministerstwo Gospodarki (informacje na stronie: www.trade.gov.pl  oraz www.eksporter.gov.pl).

Przewidywany termin misji - przełom września i października, podczas trwania wystawy SIBSTROJEXPO. Koszt biletu lotniczego oraz doby hotelowej zależny będzie od liczby uczestników biorących udział w misji.

Wszyscy zainteresowani udziałem w misji do Nowosybirska proszeni są o przesłanie wstępnej deklaracji do Fundacji Wszechnicy Budowlanej (ul. Mokotowska 4/6, 00-641 Warszawa, tel.: (022) 825 28 24, tel. kom.: 602 330 984, 509 905 805, e-mail: fwb5@fwb5.org).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej