Kierunek: SIBSTROJEXPO

2009-08-04 14:18
Kierunek: SIBSTROJEXPO
Autor: Cushman & Wakefield

Specjalistyczna Wystawa Maszyn i Technologii Budownictwa SIBSTROJEXPO (29 września - 2 października 2009, Nowosybirsk) zaliczana jest do największych przedsięwzięć tej branży w Syberii Zachodniej. Fundacja Wszechnicy Budowlanej podjęła się koordynowania przygotowań organizacyjnych i logistycznych polskiej misji gospodarczej do Nowosybirska, a Wydział Promocji i Handlu Ambasady RP w Moskwie, gotowy jest podjąć się współorganizacji przedsięwzięcia i częściowego pokrycie jego kosztów, m.in. organizacji seminarium, publikacji artykułu promocyjnego w prasie specjalistycznej itp.

Syberię Zachodnią charakteryzuje szybki rozwój budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i komercyjnego, a także sieci i infrastruktury transportowej. Wystawa SIBSTROJEXPO obejmuje szeroki zakres branży budowlanej, w tym: technikę drogowo-budowlaną i infrastrukturalną, materiały budowlane, urządzenia budowlane, zakłady i linie do produkcji materiałów budowlanych, urządzenia i technologie dla produkcji ceramiki budowlanej,projektowanie i przygotowanie dokumentacji budowlanej, budownictwo obiektów mieszkaniowych, biurowych, handlowych, oświetlenie i inne.

Planowany wyjazd misji gospodarczej połączony będzie z:

  • seminarium (prezentacją) oferty polskich przedsiębiorców - uczestników misji,
  • spotkaniem z prof. Władymirem Ponomariewem, wiceprezydentem Asocjacji Stroitieliej Federacji Rosyjskiej (www.a-s-r.ru)
  • spotkaniem z Ilią Ponomariewem - deputowanym do DUMY z okręgu Nowosybirsk (www.duma.gov.ru), 
  • spotkaniami z przedstawicielami administracji, izby przemysłowo-handlowej, organizacji branżowych, 
  • publikacją artykułu promocyjnego dotyczącego polskiej branży budowlanej w lokalnej prasie.

Przedsiębiorcy - uczestnicy misji będą mieli także możliwość prezentacji materiałów informacyjno-promocyjnych (katalogi, prospekty, oferty handlowe itp.) na stoisku wydziału na wystawie SIBSTROJEXPO.

- Zachęcamy do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców, ale także ich rosyjskich przedstawicieli, wspólników, delegatury, itp., którzy mogliby reprezentować polską firmę na targach w Nowosybirsku - mówi Zbigniew Bachman, wiceprzewodniczący Komitetu Budownictwa KIG. - Ostatnio gościliśmy w Polsce dyrektora targów w Nowosybirsku Sergieja Coja i Marinę Czekalinę, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą (www.sibfair.ru), którzy poinformowali nas o zainteresowaniu współpracą z polskimi firmami budowlanymi.

Komitet Budownictwa Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacja Wszechnicy Budowlanej, partner Przedstawicielstwo SIBSTROJEXPO w Polsce - ITE Poland Sp. z o.o., Biuro Promocji Zagranicznej EXPO Sp. z o.o. - organizator wystąpień targowych w krajach WNP, Wydział Promocji i Handlu Ambasady RP w Moskwie  oraz Przedstawicielstwo Handlowe Federacji Rosyjskiej w Polsce zachęcają polskich przedsiębiorców i producentów do udziału w misji gospodarczej do Nowosybirska, która może być dofinansowana według zasad określonych przez Ministerstwo Gospodarki (informacje na stronie: www.trade.gov.pl  oraz www.eksporter.gov.pl).

Przewidywany termin misji - przełom września i października, podczas trwania wystawy SIBSTROJEXPO. Koszt biletu lotniczego oraz doby hotelowej zależny będzie od liczby uczestników biorących udział w misji.

Wszyscy zainteresowani udziałem w misji do Nowosybirska proszeni są o przesłanie wstępnej deklaracji do Fundacji Wszechnicy Budowlanej (ul. Mokotowska 4/6, 00-641 Warszawa, tel.: (022) 825 28 24, tel. kom.: 602 330 984, 509 905 805, e-mail: fwb5@fwb5.org).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej