Seminarium "Zrównoważone prawo – obecne regulacje prawne w obliczu przyszłych zmian narzuconych prawem unijnym”

2011-08-30 17:27
Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa
Autor: Bluevine Consulting

Kolejne, IV spotkanie robocze w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej", zainicjowanego przez firmę RD bud, odbędzie się 7-go września 2011 r. w Warszawie, o godzinie 9.30, w Sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 1OA.

Zrównoważone prawo to temat nie tylko dla prawników. Są to kwestie ważne dla wszystkich uczestników rynku budowlanego. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i panelach dyskusyjnych, podczas których przedstawimy:

  • Jak powinna wyglądać zrównoważona inwestycja w świetle przepisów prawa, zwłaszcza w kontekście koniecznych zmian w przepisach krajowych, narzuconych normami unijnymi, w tym w szczególności Dyrektywą UE.
  • W jakich obszarach nastąpią zmiany?
  • Jakie znaczenie będzie to miało dla inwestorów i rynku budowlanego?
  • Czy zrównoważone inwestycje będą bardziej opłacalne?
  • Jak wygląda obowiązujące prawo i jakie są i ryzyka prawne związane z realizacją zrównoważonej Inwestycji obecnie?
  • Jakie szanse i zagrożenia stwarzają zmiany?

Przedstawiając sytuację Polski na tle innych krajów Europy omówimy, jakie zmiany wprowadzą nowe uregulowania prawne i co oznaczają dla uczestników rynku budowlanego. Jakie są możliwe rozwiązania pomocy państwa w realizacji założeń Dyrektywy i zrównoważonej inwestycji (dofinansowania, kredyty, ulgi podatkowe). Zapytamy, czy prościej jest dostać pozwolenie na budowę, jeżeli jest to "projekt zrównoważony". Czy łatwiej będzie sprzedać obiekt zbudowany zgodnie z nowymi założeniami energooszczędności, czy przepisy będą przewidywały kary za niestosowanie się do zaleceń Dyrektywy? Jak wygląda sytuacja w Polsce dziś, jak będzie wyglądać w przyszłości? Czy zwiększy się popyt na energooszczędne, ekologiczne materiały zgodne z przepisami unijnymi?

W naszych panelach będą uczestniczyć, m.in. prawnicy, architekci, inwestorzy, deweloperzy i przedstawiciele firm budowlanych oraz władz miasta.
Inicjatorem projektu jest RD bud. Partnerami seminarium są: Pilkington Polska, PwC, Certo Kancelaria Prawna. M. Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aga Light (Grupa Luxiona) oraz Buro Happold Polska. Paronat medialny nad projektem objęli: Puls Biznesu, Architektura-Murator, Inwestycje Budowlane-Murator, portal informacyjny Murator PLUS; Ecomanager, Biznes i Ekologia oraz portal urbanistyka.info.pl

Plan seminarium

Więcej informacji: www.prospectsinpoland.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej