Seminarium "Zrównoważone prawo – obecne regulacje prawne w obliczu przyszłych zmian narzuconych prawem unijnym”

2011-08-30 17:27
Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa
Autor: Bluevine Consulting

Kolejne, IV spotkanie robocze w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej", zainicjowanego przez firmę RD bud, odbędzie się 7-go września 2011 r. w Warszawie, o godzinie 9.30, w Sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 1OA.

Zrównoważone prawo to temat nie tylko dla prawników. Są to kwestie ważne dla wszystkich uczestników rynku budowlanego. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i panelach dyskusyjnych, podczas których przedstawimy:

  • Jak powinna wyglądać zrównoważona inwestycja w świetle przepisów prawa, zwłaszcza w kontekście koniecznych zmian w przepisach krajowych, narzuconych normami unijnymi, w tym w szczególności Dyrektywą UE.
  • W jakich obszarach nastąpią zmiany?
  • Jakie znaczenie będzie to miało dla inwestorów i rynku budowlanego?
  • Czy zrównoważone inwestycje będą bardziej opłacalne?
  • Jak wygląda obowiązujące prawo i jakie są i ryzyka prawne związane z realizacją zrównoważonej Inwestycji obecnie?
  • Jakie szanse i zagrożenia stwarzają zmiany?

Przedstawiając sytuację Polski na tle innych krajów Europy omówimy, jakie zmiany wprowadzą nowe uregulowania prawne i co oznaczają dla uczestników rynku budowlanego. Jakie są możliwe rozwiązania pomocy państwa w realizacji założeń Dyrektywy i zrównoważonej inwestycji (dofinansowania, kredyty, ulgi podatkowe). Zapytamy, czy prościej jest dostać pozwolenie na budowę, jeżeli jest to "projekt zrównoważony". Czy łatwiej będzie sprzedać obiekt zbudowany zgodnie z nowymi założeniami energooszczędności, czy przepisy będą przewidywały kary za niestosowanie się do zaleceń Dyrektywy? Jak wygląda sytuacja w Polsce dziś, jak będzie wyglądać w przyszłości? Czy zwiększy się popyt na energooszczędne, ekologiczne materiały zgodne z przepisami unijnymi?

W naszych panelach będą uczestniczyć, m.in. prawnicy, architekci, inwestorzy, deweloperzy i przedstawiciele firm budowlanych oraz władz miasta.
Inicjatorem projektu jest RD bud. Partnerami seminarium są: Pilkington Polska, PwC, Certo Kancelaria Prawna. M. Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aga Light (Grupa Luxiona) oraz Buro Happold Polska. Paronat medialny nad projektem objęli: Puls Biznesu, Architektura-Murator, Inwestycje Budowlane-Murator, portal informacyjny Murator PLUS; Ecomanager, Biznes i Ekologia oraz portal urbanistyka.info.pl

Plan seminarium

Więcej informacji: www.prospectsinpoland.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej