Seminarium Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe Murowanie” – zaproszenie

2018-06-06 12:45
Seminarium Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe Murowanie
Autor: www.thinkstockphotos.com

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zaprasza na seminarium dla inżynierów budownictwa „Oszczędność energii i ochrona cieplna. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów.”

Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2018 r. w siedzibie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie (ul. 1. Sierpnia 36 B). Seminarium poprowadzi dr hab. inż. Dariusz Bajno, specjalista w zakresie ochrony cieplnej budynków.

Agenda seminarium

10:30–11:00 Rejestracja i serwis kawowy

11:00–13:00 Część I prezentacji:

1. Wymagania ustawowe,
2. Wymagania dotyczące izolacyjności termicznej przegród pionowych budynków,
3. Co składa się na energooszczędność obiektów budowlanych,
4. Rola akumulacji cieplnej,
5. Ściany silikatowe a ochrona cieplna budynków,
6. Zasady projektowania budynków energooszczędnych z silikatów,
7. Projekty budowlane i wykonawcze.

13:00–13:30 Przerwa kawowa

13:30–15:30 Część II prezentacji:

8. Wilgoć w przegrodach,
8.1. Przyczyny i skutki zawilgacania przegród,
8.2. Zapobieganie zawilgacaniu przegród.
9. „Słabe miejsca” w budynkach – lokalizacja i zabezpieczanie mostków termicznych,
10. Przykładowe błędy projektowe i wykonawcze oraz możliwości poprawy energooszczędności budynków.

15:30–16:00 Podsumowanie i zakończenie seminarium

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie jest możliwa na stronie internetowej Stowarzyszenia „Białe murowanie”LINK

Spotkanie będzie również okazją do zaprezentowania wydanej przez Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” publikacji „Oszczędność energii i ochrona cieplna. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów”, dotyczącej najważniejszych tematów związanych z energooszczędnością w budownictwie. Powstała ona z myślą o projektantach, architektach i wykonawcach, a jej autorem jest dr hab. inż. Dariusz Bajno. Publikację w formie elektronicznej będzie można pobrać od lipca ze strony internetowej Stowarzyszenia „Białe murowanie” – LINK

Prowadzący
Dr hab. inż. Dariusz Bajno, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy – projektant konstrukcji budowlanych, rzeczoznawca budowlany i PZITB. Jest absolwentem Politechniki Opolskiej, pracę doktorską obronił na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, stopień doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Budownictwa Architektury i Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym UTP i pracownikiem Katedry Konstrukcji Budowlanych. Ponadto, Dariusz Bajno to autor dwóch monografii, ponad 70 publikacji naukowo-technicznych, ok. 1370 opracowań eksperckich i projektowych (w tym: 255 ekspertyz, 400 opinii technicznych, 310 projektów, 420 przeglądów okresowych obiektów budowlanych; w tej liczbie mieści się 145 opracowań sporządzonych dla obiektów zabytkowych).

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie”
Od 2012 roku popularyzuje prawidłowe wykorzystanie silikatowych materiałów budowlanych. Zrzesza przedstawicieli kadry kierowniczej i pracowników dziewięciu firm produkujących silikaty – Xella Polska Sp. z o.o., Grupę SILIKATY Sp. z o.o., P.P.H. "Silikaty- Białystok" Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce S.A., "PREFABET – Osława Dąbrowa" Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa EFEKT, Silikaty – Szlachta S.C., Zakład Wapienno Piaskowy MEGOLA M. Muda i wspólnicy Sp.J., Nowe Technologie Budowlane – Silikaty Sadowne. Więcej informacji na www.bialemurowanie.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej