Seminaria dla architektów: Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze

2013-01-08 12:14

Cykl bezpłatnych seminariów dla architektów i projektantów organizowanych przez firmy Pilkington Polska, Schüco i Geze w różnych miastach na terenie Polski planowany jest również na rok 2013.

W roku 2012 seminaria dla architektów i projektantów odbyły się w 6 miastach: Rzeszowie, Zamościu, Zielonej Górze, Opolu, Olsztynie i Nowym Sączu. W spotkaniach zorganizowanych przez firmy Pilkington, Schüco i Geze wzięło udział łącznie ponad 150 architektów i projektantów.

Na spotkaniach producenci prezentują rozwiązania w dziedzinie szkła budowlanego, systemowych konstrukcji budowlanych z aluminium i PVC oraz automatyki drzwiowej oraz ich praktyczne zastosowania w architekturze.

Podczas ostatniego grudniowego seminarium w Nowym Sączu architekci mieli przybliżone najpopularniejsze systemy certyfikacji budynków (BREEAM i LEED) oraz możliwości uwzględnienia ich założeń już na etapie projektowania budynków. Architekci i projektanci mogli dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystanie np. nowoczesnych przeszkleń pozwala obniżyć zużycie energii i wody w budynku, podnieść poziom bezpieczeństwa obiektu, a także poprawić wygodę i komfort użytkowania przestrzeni. Szczególną uwagę zwrócono na rolę wysokoefektywnych szyb przeciwsłonecznych i niskoemisyjnych w ograniczaniu zużycia energii na ogrzewanie i klimatyzację oraz związanej z tym redukcji emisji dwutlenku węgla.

Firmy Pilkington Polska, Schüco i Geze planują organizację branżowych seminariów także w tym roku. Pierwsze spotkania odbędą się już w marcu w Słupsku i Grudziądzu. Udział w seminariach jest bezpłatny i otwarty dla każdego architekta i projektanta zainteresowanego tematyką wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze.

Aby otrzymać zaproszenie, wystarczy zarejestrować się na stronie: www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/architects/seminars+for+architects.htm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej