Seminaria dla architektów: Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze

2013-01-08 12:14

Cykl bezpłatnych seminariów dla architektów i projektantów organizowanych przez firmy Pilkington Polska, Schüco i Geze w różnych miastach na terenie Polski planowany jest również na rok 2013.

W roku 2012 seminaria dla architektów i projektantów odbyły się w 6 miastach: Rzeszowie, Zamościu, Zielonej Górze, Opolu, Olsztynie i Nowym Sączu. W spotkaniach zorganizowanych przez firmy Pilkington, Schüco i Geze wzięło udział łącznie ponad 150 architektów i projektantów.

Na spotkaniach producenci prezentują rozwiązania w dziedzinie szkła budowlanego, systemowych konstrukcji budowlanych z aluminium i PVC oraz automatyki drzwiowej oraz ich praktyczne zastosowania w architekturze.

Podczas ostatniego grudniowego seminarium w Nowym Sączu architekci mieli przybliżone najpopularniejsze systemy certyfikacji budynków (BREEAM i LEED) oraz możliwości uwzględnienia ich założeń już na etapie projektowania budynków. Architekci i projektanci mogli dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystanie np. nowoczesnych przeszkleń pozwala obniżyć zużycie energii i wody w budynku, podnieść poziom bezpieczeństwa obiektu, a także poprawić wygodę i komfort użytkowania przestrzeni. Szczególną uwagę zwrócono na rolę wysokoefektywnych szyb przeciwsłonecznych i niskoemisyjnych w ograniczaniu zużycia energii na ogrzewanie i klimatyzację oraz związanej z tym redukcji emisji dwutlenku węgla.

Firmy Pilkington Polska, Schüco i Geze planują organizację branżowych seminariów także w tym roku. Pierwsze spotkania odbędą się już w marcu w Słupsku i Grudziądzu. Udział w seminariach jest bezpłatny i otwarty dla każdego architekta i projektanta zainteresowanego tematyką wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze.

Aby otrzymać zaproszenie, wystarczy zarejestrować się na stronie: www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/architects/seminars+for+architects.htm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej