Sektor Elektroenergetyczny - co nowego w energetyce?

2018-03-08 11:09
Sektor Elektroenergetyczny 2017
Autor: Redakcja

Elektroenergetyka stanowi jeden z najistotniejszych sektorów gospodarki krajowej. Warunkuje zarówno komfort życia człowieka, jak i rozwój różnorodnych dziedzin jego działalności. Prawidłowy kształt i właściwy rozwój sektora elektroenergetycznego są zatem kluczowym elementem polityki państwowej.

Propagowanie wiedzy o elektroenergetyce to główny cel „Sektora Elektroenergetycznego” – publikacji podejmującej zagadnienia wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Zamieszczone tu artykuły powstają we współpracy z organizacjami branżowymi, doświadczonymi inżynierami, projektantami oraz pracownikami naukowymi.

Sektor Elektroenergetyczny - co jest ważne dla branży

W najnowszej edycji publikacji można zapoznać się m.in. z kompleksowymi informacjami na temat polskiej sieci przesyłowej, przebudowy miksu energetycznego Polski w horyzoncie 2050 roku, a także kompensacji mocy biernej, stacji SN, ograniczników SN i WN, przewodów linii napowietrznych. Ponadto w wydaniu "Sektor Elektroenergetyczny" znajdują się przeglądy produktowe nowości rynkowych, rozdzielnic nn i SN, zasilaczy UPS oraz agregatów prądotwórczych.

W publikacji można zapoznać się także m.in. z prezentacjami ofert producentów prefabrykatów do telekomunikacji i energetyki, słupów elektroenergetycznych, masztów oraz konstrukcji energetycznych, sprzętu zabezpieczającego prace na wysokościach czy zasilaczy awaryjnych.

Treściom merytorycznym tytułu patronują: Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej