Sektor Elektroenergetyczny - co nowego w energetyce?

2018-03-08 11:09
Sektor Elektroenergetyczny 2017
Autor: Redakcja

Elektroenergetyka stanowi jeden z najistotniejszych sektorów gospodarki krajowej. Warunkuje zarówno komfort życia człowieka, jak i rozwój różnorodnych dziedzin jego działalności. Prawidłowy kształt i właściwy rozwój sektora elektroenergetycznego są zatem kluczowym elementem polityki państwowej.

Propagowanie wiedzy o elektroenergetyce to główny cel „Sektora Elektroenergetycznego” – publikacji podejmującej zagadnienia wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Zamieszczone tu artykuły powstają we współpracy z organizacjami branżowymi, doświadczonymi inżynierami, projektantami oraz pracownikami naukowymi.

Sektor Elektroenergetyczny - co jest ważne dla branży

W najnowszej edycji publikacji można zapoznać się m.in. z kompleksowymi informacjami na temat polskiej sieci przesyłowej, przebudowy miksu energetycznego Polski w horyzoncie 2050 roku, a także kompensacji mocy biernej, stacji SN, ograniczników SN i WN, przewodów linii napowietrznych. Ponadto w wydaniu "Sektor Elektroenergetyczny" znajdują się przeglądy produktowe nowości rynkowych, rozdzielnic nn i SN, zasilaczy UPS oraz agregatów prądotwórczych.

W publikacji można zapoznać się także m.in. z prezentacjami ofert producentów prefabrykatów do telekomunikacji i energetyki, słupów elektroenergetycznych, masztów oraz konstrukcji energetycznych, sprzętu zabezpieczającego prace na wysokościach czy zasilaczy awaryjnych.

Treściom merytorycznym tytułu patronują: Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej