Rzeszów – stolica innowacji

2009-11-26 11:13
Rzeszów
Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Mamy mocną kadrę naukowców, dobre uczelnie, a jednak wciąż pozostajemy krajem o jednym z najniższych wskaźników innowacyjności w Europie. Już 2 grudnia w hotelu Grand w Rzeszowie (o 15:30), z inicjatywy władz miasta, na pierwszym seminarium inwestycyjnym poświeconym zagadnieniom innowacyjności, spotkają się przedstawiciele różnych środowisk biznesowych i opiniotwórczych. To okazja by zapoznać się z najnowszymi projektami w dziedzinie innowacji realizowanymi przez Rzeszów i podyskutować z ekspertami w tej dziedzinie.

- Inwestycje z obszaru innowacji i technologii, a więc te oparte na kapitale ludzkim, uważane są u nas za jeden z najbardziej wartościowych rodzajów inwestycji zagranicznych – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa. - To właśnie w dużym stopniu innowacje przesądzają bowiem o konkurencyjności lokalnej gospodarki.
Innowacyjność może stać się rozpoznawalną na całym świecie wizytówką rozwoju gospodarczego i postępu technologicznego miasta czy regionu. A przecież korzyści dla Rzeszowa związane z obecnością firm z sektorów innowacyjnych są oczywiste: miejsca pracy dla młodych ludzi – absolwentów, transfer technologii i zaawansowanych modeli biznesowych na grunt lokalny, ogólny wzrost "jakości" kapitału ludzkiego, a więc dalszy wzrost konkurencyjności kadr.

Czy Rzeszów słusznie aspiruje do roli stolicy innowacji? Przykładów innowacyjnych projektów i koncepcji jest tu coraz więcej. Szerokopasmowy Internet czy najnowszy pomył - kolejka nadziemna, to tylko niektóre zaawansowane technologicznie przedsięwzięcia, dzięki którym Rzeszów wysuwa się na lidera innowacyjności wśród polskich miast.
- Innowacyjne miasto to takie, które jest świadome swojego potencjału, rozumie rynek, analizuje potrzeby, formułuje odpowiednie wnioski i wdraża efektywne narzędzia, pozwalające na dynamiczny rozwój funkcjonujących w nim podmiotów gospodarczych - mówi Radosław Kubaś, dyrektor zarządzający z firmy KANTOR Doradcy w Zarządzaniu. - Rzeszów to miasto odważnie patrzące w przyszłość z konkretnym planem do zrealizowania.

Seminarium inwestycyjne zostało podzielone na dwa bloki. W pierwszym, oprócz prezentacji potencjału gospodarczego Rzeszowa, zaplanowano także wystąpienia przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W drugiej części - perspektywy inwestycyjne regionu zaprezentuje prezes SGPPL "Doliny Lotniczej", a Beata Hudziak z Grant Thornton Frąckowiak opowie o korzyściach i zagrożeniach podatkowych w strefie ekonomicznej.
Spotkanie organizowane jest przez Urząd Miasta Rzeszowa (we współpracy z Bluevine Consulting) pod hasłem: "Rzeszów – stolica innowacji".

Kontakt:
• Urząd Miasta Rzeszowa - Biuro Obsługi Inwestora, Planowania i Analiz (tel. 017 875 47 99, 875 47 98; e-mail: boi@erzeszow.pl)
• Bluevine Consulting - Marzena Lorenc (tel.: 604 232 087, e-mail: marzena.lorenc@bluevine.pl)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej