Rynek nieruchomości w 2012 roku - kryzys czy spowolnienie? Konferencja

2012-03-05 11:29
Konferencja Prospects Magazine
Autor: brak danych

Przedstawiciele sektorów budownictwa i nieruchomości spotkają się 22 marca w Warszawie na konferencji “Kryzys czy spowolnienie? Co czeka rynek nieruchomości w 2012 roku?"

Chociaż polska gospodarka wykazuje nadal dobre wskaźniki, to jednak eksperci ostrzegają przed spowolnieniem, a nawet przed kolejnym kryzysem, tym bardziej, że wciąż nie ma stabilizacji w strefie euro. To oznacza dla nas i dla polskich firm nowe wyzwania, bo jak się okazuje, niestabilne warunki makroekonomiczne paradoksalnie mogą być dla firm nie tylko zagrożeniem, ale również szansą rozwoju. Trzeba jednak wiedzieć, jak zarobić w czasach kryzysu. Czy budownictwo da sobie radę?

Ustawa deweloperska, Euro 2012, coraz mniej zamówień w sektorze infrastruktury drogowej, wzrost produkcji budowlano-montażowej, liczne bankructwa firm budowlanych, problemy z kredytami, większa liczba inwestorów zagranicznych – chyba nigdy do tej pory nie docierało do nas aż tyle sprzecznych informacji z sektora budowlanego. Dlatego pojawiają się pytania:

  • czy kryzys może być szansą? 
  • które sektory rynku będą się rozwijać, a które czeka zastój? 
  • koniec Rodziny Na Swoim – co dalej z budownictwem mieszkaniowym? 
  • jak zadbać o finansowanie inwestycji?
  • condohotel - pewny zysk w niepewnych czasach? 
  • KNF – przyjaciel czy wróg?

Na pytania te postarają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Kryzys czy spowolnienie? Co czeka rynek nieruchomości w 2012 roku?” oraz zaproszeni eksperci ze świata finansów, budownictwa i nieruchomości. Zostaną zaprezentowane zarówno optymistyczne, jak i pesymistyczne scenariusze branży budowlanej w roku 2012, a także pomysły na przedsięwzięcia, które mają największą szansę na zdobycie finansowania.

Swój udział w panelach dyskusyjnych zapowiedzieli m.in.: minister Sławomir Nowak i podsekretarz stanu Piotr Styczeń z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich, Andrzej Saniewski - dyrektor Dep. Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych, Sven Torsten Kain - członek zarządu BRE Banku Hipotecznego SA oraz przedsiębiorcy - Konrad Jaskóła, prezes zarządu Polimeksu-Mostostal i Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction Holding. Moderatorami debaty będą Robert Stankiewicz i Rafał Wojda - dziennikarze TVN CNBC.

Konferencja odbędzie się 22 marca w warszawskim hotelu Marriott. Jej organizatorem jest Prospects Magazine. Więcej informacji i rejestracja >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej