Rynek nieruchomości w 2012 roku - kryzys czy spowolnienie? Konferencja

2012-03-05 11:29
Konferencja Prospects Magazine
Autor: brak danych

Przedstawiciele sektorów budownictwa i nieruchomości spotkają się 22 marca w Warszawie na konferencji “Kryzys czy spowolnienie? Co czeka rynek nieruchomości w 2012 roku?"

Chociaż polska gospodarka wykazuje nadal dobre wskaźniki, to jednak eksperci ostrzegają przed spowolnieniem, a nawet przed kolejnym kryzysem, tym bardziej, że wciąż nie ma stabilizacji w strefie euro. To oznacza dla nas i dla polskich firm nowe wyzwania, bo jak się okazuje, niestabilne warunki makroekonomiczne paradoksalnie mogą być dla firm nie tylko zagrożeniem, ale również szansą rozwoju. Trzeba jednak wiedzieć, jak zarobić w czasach kryzysu. Czy budownictwo da sobie radę?

Ustawa deweloperska, Euro 2012, coraz mniej zamówień w sektorze infrastruktury drogowej, wzrost produkcji budowlano-montażowej, liczne bankructwa firm budowlanych, problemy z kredytami, większa liczba inwestorów zagranicznych – chyba nigdy do tej pory nie docierało do nas aż tyle sprzecznych informacji z sektora budowlanego. Dlatego pojawiają się pytania:

  • czy kryzys może być szansą? 
  • które sektory rynku będą się rozwijać, a które czeka zastój? 
  • koniec Rodziny Na Swoim – co dalej z budownictwem mieszkaniowym? 
  • jak zadbać o finansowanie inwestycji?
  • condohotel - pewny zysk w niepewnych czasach? 
  • KNF – przyjaciel czy wróg?

Na pytania te postarają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Kryzys czy spowolnienie? Co czeka rynek nieruchomości w 2012 roku?” oraz zaproszeni eksperci ze świata finansów, budownictwa i nieruchomości. Zostaną zaprezentowane zarówno optymistyczne, jak i pesymistyczne scenariusze branży budowlanej w roku 2012, a także pomysły na przedsięwzięcia, które mają największą szansę na zdobycie finansowania.

Swój udział w panelach dyskusyjnych zapowiedzieli m.in.: minister Sławomir Nowak i podsekretarz stanu Piotr Styczeń z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich, Andrzej Saniewski - dyrektor Dep. Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych, Sven Torsten Kain - członek zarządu BRE Banku Hipotecznego SA oraz przedsiębiorcy - Konrad Jaskóła, prezes zarządu Polimeksu-Mostostal i Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction Holding. Moderatorami debaty będą Robert Stankiewicz i Rafał Wojda - dziennikarze TVN CNBC.

Konferencja odbędzie się 22 marca w warszawskim hotelu Marriott. Jej organizatorem jest Prospects Magazine. Więcej informacji i rejestracja >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej