Ruukii rozwija produkcję na Ukrainie

2007-05-21 15:43

Wartość nowej inwestycji wyniesie około 15 mln euro - ogłosiło we wrześniu 2006 roku przedsiębiorstwo. Nowa fabryka będzie położona około 20 km na zachód od Kijowa.

Na powierzchni ponad 13 tys. mkw. będą tworzone rozwiązania oparte na metalach dla przemysłu budowlanego, takie jak profile dachówkowe, osłonowe, podelementy i inne profile konstrukcyjne. Nowa fabryka ma zapewnić wzrost wymiany handlowej i zwiększenie wartości rynku budowlanego na Ukrainie. Dzięki coraz większej produkcji firma ma ponadto nadzieję, że wzrośnie jej znaczenie jako miejscowego dostawcy profili dachówkowych w kraju.

Budowa nowej fabryki rozpocznie się wiosną 2007 roku, a produkcja zostanie uruchomiona rok później. W zakładzie zostanie zatrudnionych około 130 wykwalifikowanych pracowników.

Obecnie na Ukrainie działają trzy inne zakłady produkcyjne: w Kijowie, Dniepropietrowsku i w Antracycie, kupionym w 2006 roku. Nowa fabryka będzie ściśle powiązana z oddziałem w Antracycie, a także z utworzonym w ubiegłym roku zakładem w Rosji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej