Romb logistyczny Swisspor'a

2008-03-13 17:33
Romb logistyczny Swisspor'a
Autor: Swisspor

Kosztem około 25 milionów złotych powstaje w Pelplinie pod Gdańskiem kolejna, czwarta już fabryka styropianu Swisspor. Zakład ma docelowo wytwarzać 350-400 tys. m3 styropianu rocznie. Uruchomienie linii produkcyjnych przewidziane jest już na czerwiec 2008 roku.

Czwarta fabryka na północy Polski jest ostatnim elementem od 6 lat realizowanego planu.
Jego celem było zlokalizowanie fabryk w taki sposób, aby zapewnić:
- optymalne koszty logistyczne przy dostawach do klientów z całego obszaru Polski,
- niskie koszty transportu przy dostawach do krajów sąsiednich;
- skrócenie czasu dostaw.
Po wybudowaniu nowego zakładu, powstanie swoisty "romb logistyczny" fabryk rozlokowanych wzdłuż granic Polski: na północy - Pelplin, na zachodzie - Międzyrzecz, na południu - Chrzanów i na wschodzie - Janów Podlaski. Każda z fabryk znajduje się przy istniejącej lub planowanej autostradzie.

"Od roku 2000 sześciokrotnie zwiększyliśmy obroty firmy w Polsce. Nowa inwestycja jest owocem naszego dynamicznego rozwoju, dzięki któremu możemy ją sfinansować oraz naszej konsekwencji w realizowaniu ustalonej kilka lat temu strategii biznesowej. Rosnące wymagania jakościowe klientów w połączeniu z zaostrzającą się konkurencją, preferują producentów, którzy potrafią obniżać koszty, przy utrzymaniu wysokiej jakości wyrobów. Strukturalna optymalizacja kosztów logistycznych poprzez optymalną lokalizację fabryk jest działaniem w tym kierunku. Tworzy trwałą i trudną do naśladowania przewagę konkurencyjną." - powiedział Jacek Szwoch, prezes firmy Swisspor Polska. W związku z budową zakładu, Swisspor rozpoczął również rekrutację kadry zarządzającej oraz pracowników produkcyjnych.

Firma w Polsce jest obecna od 1999 roku. Ma trzy fabryki styropianu i jedną fabrykę pap termozgrzewalnych. Nowa fabryka styropianu będzie pierwszą inwestycją typu "green field", jaką Swisspor prowadzi w Polsce.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej