Rockfon i Chicago Metallic Company połączyły siły

2013-11-15 11:53
Fabryka Rockfon Chicago Metallic Corporation
Autor: Rockfon Siedziba firmy CMC, Chicago

Grupa Rockwool przejęła Chicago Metallic Company - producenta metalowych sufitów i konstrukcji nośnych. Transakcja pozwoli marce Rockfon, należącej do Grupy Rockwool, a produkującej sufity i panele ścienne ze skalnej wełny mineralnej, poszerzyć zakres działalności i wkroczyć z systemowymi rozwiązaniami sufitów podwieszanych na rynek międzynarodowy.

Marka Rockfon, należąca do Grupy Rockwool, oferuje sufity akustyczne i panele ścienne produkowane ze skalnej wełny mineralnej.  Siedziba firmy mieści się w Hedehusene koło Kopenhagi. Marka jest obecna w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Swoje produkty sprzedaje w Indiach, rejonie Pacyfiku oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W Polsce Rockfon działa od 1994 roku. W 2005 roku firma uruchomiła fabrykę w Cigacicach (woj. lubuskie). Ma też fabryki w Holandii, Francji i Rosji.

Chicago Metallic Company to międzynarodowy dostawca produktów i usług związanych z sufitami metalowymi i systemami konstrukcji. Firma powstała w 1890 roku. Ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Europie, rozwija działalność na Dalekim Wschodzie. CMC ma zakłady produkcyjne w Belgii, USA, Chinach i Malezji oraz sieć sprzedaży i dystrybucji, obejmującą Europę, Amerykę Północną i Azję. W 2012 roku dochody zatrudniającej około 600 pracowników firmy wyniosły 138 milionów USD.

Połączenie obu firm da szerszą ofertę produktową. Umocni też na rynku ich pozycje. Możliwe będzie tworzenie i rozwijanie bardziej kompleksowych rozwiązań związanych z płytami sufitowymi i konstrukcjami nośnymi, które stanowią kluczowy element sufitów podwieszanych. Ponadto przejęcie CMC będzie korzystne dla działalności Grupy Rockwool prowadzonej w Ameryce Północnej i Azji. Dzięki temu rozwój marki Rockfon w tych regionach będzie szybszy. Celem obu firm jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, zapewnienie wsparcia technicznego, rozwój produktów i obsługi klientów.

Transakcja jest największym przejęciem w historii Grupy Rockwool. Stanowi część strategii mającej na celu globalizację i rozwój działalności związanej z sufitami. Ten obszar działalności obecnie zapewnia Grupie 10% jej dochodów. W 2012 roku Spółka Rockwool International A/S osiągnęła łączne dochody przekraczające 1,97 miliarda USD i zatrudnia obecnie 10 000 pracowników w 40 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej