Rockfon i Chicago Metallic Company połączyły siły

2013-11-15 11:53
Fabryka Rockfon Chicago Metallic Corporation
Autor: Rockfon Siedziba firmy CMC, Chicago

Grupa Rockwool przejęła Chicago Metallic Company - producenta metalowych sufitów i konstrukcji nośnych. Transakcja pozwoli marce Rockfon, należącej do Grupy Rockwool, a produkującej sufity i panele ścienne ze skalnej wełny mineralnej, poszerzyć zakres działalności i wkroczyć z systemowymi rozwiązaniami sufitów podwieszanych na rynek międzynarodowy.

Marka Rockfon, należąca do Grupy Rockwool, oferuje sufity akustyczne i panele ścienne produkowane ze skalnej wełny mineralnej.  Siedziba firmy mieści się w Hedehusene koło Kopenhagi. Marka jest obecna w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Swoje produkty sprzedaje w Indiach, rejonie Pacyfiku oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W Polsce Rockfon działa od 1994 roku. W 2005 roku firma uruchomiła fabrykę w Cigacicach (woj. lubuskie). Ma też fabryki w Holandii, Francji i Rosji.

Chicago Metallic Company to międzynarodowy dostawca produktów i usług związanych z sufitami metalowymi i systemami konstrukcji. Firma powstała w 1890 roku. Ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Europie, rozwija działalność na Dalekim Wschodzie. CMC ma zakłady produkcyjne w Belgii, USA, Chinach i Malezji oraz sieć sprzedaży i dystrybucji, obejmującą Europę, Amerykę Północną i Azję. W 2012 roku dochody zatrudniającej około 600 pracowników firmy wyniosły 138 milionów USD.

Połączenie obu firm da szerszą ofertę produktową. Umocni też na rynku ich pozycje. Możliwe będzie tworzenie i rozwijanie bardziej kompleksowych rozwiązań związanych z płytami sufitowymi i konstrukcjami nośnymi, które stanowią kluczowy element sufitów podwieszanych. Ponadto przejęcie CMC będzie korzystne dla działalności Grupy Rockwool prowadzonej w Ameryce Północnej i Azji. Dzięki temu rozwój marki Rockfon w tych regionach będzie szybszy. Celem obu firm jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, zapewnienie wsparcia technicznego, rozwój produktów i obsługi klientów.

Transakcja jest największym przejęciem w historii Grupy Rockwool. Stanowi część strategii mającej na celu globalizację i rozwój działalności związanej z sufitami. Ten obszar działalności obecnie zapewnia Grupie 10% jej dochodów. W 2012 roku Spółka Rockwool International A/S osiągnęła łączne dochody przekraczające 1,97 miliarda USD i zatrudnia obecnie 10 000 pracowników w 40 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej