ROCA na olimpiadzie w Pekinie

2008-05-16 15:21
ROCA na olimpiadzie w Pekinie
Autor: ROCA ROCA na olimpiadzie w Pekinie

Jeden z największy na świecie producentów wyposażenia łazienkowego - ROCA - zaopatrzył obiekty olimpijskie w ponad 15 000 swoich produktów. Komitet Organizacyjny Igrzysk w Pekinie zdecydował się na współpracę z koncernem, kierując się ostrymi kryteriami dotyczącymi ochrony środowiska i oszczędności wody. Słowem: ekologia w biznesie popłaca!

Firma ROCA wygrała przetarg na wyposażenie obiektów budowanych przygotowywanych na potrzeby igrzysk w Pekinie. Koncern dostarczył tam 15 000 produktów w tym: baterii, umywalek i misek WC, które zostały zainstalowane we wszystkich łazienkach wioski olimpijskiej, na terenie dwóch stadionów, w nowo wybudowanych hotelach, a także w centrum dowodzenia ochrony w hotelu Rongyan.

 W trakcie igrzysk w wiosce olimpiskiej będzie mieszkało blisko 16 000 sportowców. Jej obiekty zostały zbudowane przy zastosowaniu wszelkich możliwych rozwiązań zmniejszających zużycie zasobów naturalnych oraz niewpływających negatywnie na środowisko. Przykładem takich inwestycji w Pekinie będzie wykorzystywanie do oświetlenia obiektów energii pozyskiwanej z baterii słonecznych, czy zainstalowanie systemów odzyskiwania wody z deszczówki.
Oszczędzające wodę systemy spłukujące ROCA zostały najwyżej ocenione przez decydentów wybierających spośród ofert firm biorących udział w przetargu. To ogromne wyróżnienie dla firmy potwierdzające wysoką jakość produktów koncernu.

Roca pod względem ilości wytwarzanej ceramiki sanitarnej jest największym na świecie producentem wyposażenia łazienkowego. Koncern ma 58 fabryk na świecie, w których łącznie zatrudnia ponad 16 tys. osób.
Na rynku chińskim ROCA funkcjonuje od dziesięciu lat. Jak w pozostałych częściach świata, tam również koncern realizuje strategię przejmowania mniejszych firm, co zaowocowało posiadaniem na chwilę obecną pięciu fabryk - w Foshan, Suzhou i Tangshan. Tamtejsza produkcja przeznaczona jest zarówno na rynek chiński, jak i do innych krajów azjatyckich.
W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie SSE w Gliwicach wybudowała najnowocześniejszą fabrykę koncernu, należącą do najlepszych fabryk ceramiki sanitarnej na świecie. Ceramika z Gliwic sprzedawana jest zarówno na rynkach polskim i hiszpańskim, jak i na terenach pozostałych filii koncernu w Europie, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Roca Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się firm na Śląsku. Obecnie w swojej fabryce w Gliwicach zatrudnia ponad 340 osób, co plasuje ją w czołówce pracodawców regionu.

 

ROCA na Olimpiadzie
Autor: ROCA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej