Reykjavik Concert Hall and Conference Centre. Zwycięzca konkursu architektonicznego Mies van der Rohe Award

2013-05-02 11:02
Harpa Reykjavik
Autor: Henning Larsen Architects Reykjavik Concert Hall and Conference Centre, znalazł się na tzw "krótkiej liście" najlepszych obiektów architektury, wśród pięciu najlepszych relizacji, które ubiegały się o Mies van der Rohe Award 2013; autorzy projektu: Henning Larsen Architects, Batteriið Architects oraz Olafur Eliasson.

Zwycięzcą konkursu architektonicznego Mies van der Rohe Award 2013 został budynek Harpa - Reykjavik Concert Hall and Conference Centre. Twórcami nagrodzonego obiektu są: Henning Larsen Architects we współpracy z Batteriið Architects oraz Studio Olafur Eliasson. Nagroda Mies van der Rohe Award  to najważniejsze architektoniczne wyróżnienie w Europie.

Do tegorocznej edycji europejskiego konkursu architektonicznego Mies van der Rohe Award 2013 zgłoszono 335 obiektów z 37 krajów Europy. Reykjavik Concert Hall and Conference Centre znalazł się na tzw. "krótkiej liście" najlepszych projektów i wśród pięciu najlepszych relizacji, które ubiegały się o to prestiżowe wyróżnienie. Nagroda Mies van der Rohe to najważniejsze architektoniczne wyróżnienie w Europie. 

Reykjavik Concert Hall and Conference Centre, zwany Harpa, położony jest nabrzeżu Reykjaviku - nad samą wodą, podobnie jak nagrodzony przed kilku laty Gmach Narodowej Opery i Baletu w Oslo, a także słynna Opera w Sydney. Na uwagę zasługuje zwłaszcza oryginalna świetlista, szklana elewacja obiektu, której współtwórcą jest artysta Olafur Eliasson. Harpa, otwarty w 2011 roku jest miejscem wielu wydarzeń artystycznych i konferencji, stał się ulubionym miejscem spotkań Islandczyków i dumą Reykjaviku. Dowiedz się więcej o Reykjavik Concert Hall and Conference Centre i autorach projektu Henning Larsen Architects.

Zobacz, jak prezentuje się najlepszy budynek w Europie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej