RENEXPO® Poland – spotkanie branży OZE

2016-09-13 15:15
RENEXPO, październik 2016
Autor: REECO Poland Sp. z o.o.

Kolejna edycja RENEXPO® Poland, czyli już VI Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Enegetycznej, odbędą się 19-21 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizator – REECO Poland – zapowiada liczne dyskusje na aktualne tematy, konferencje, spotkania eksperckie oraz udział blisko 120 wystawców.

Punktem wyjścia do wielu dyskusji na jesiennych Targach RENEXPO® Poland będą nowe przepisy dotyczące odnawialnych źródeł energii, które zaczęły obowiązywać w Polsce od 1 lipca 2016. Zmiany mają korzystnie wpłynąć na rozwój OZE z punktu widzenia polskiej gospodarki, ale czy tak będzie na pewno? Głównym celem targów jest stworzenie międzynarodowej platformy spotkań, która z jednej strony zaprezentuje potencjał energii odnawialnej i jej możliwości rozwoju w Polsce, z drugiej – ułatwi firmom z zagranicy nawiązanie cennych kontaktów biznesowych na polskim rynku. Idea wydarzenia od kilku lat jest wciąż ta sama – pokazać, że wytwarzanie i dystrybucja energii odnawialnej oraz korzystanie z niej może stać się proste i opłacalne.

Podczas najbliższych targów RENEXPO® Poland oferta firm zostanie zaprezentowana w ośmiu sektorach tematycznych: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP – kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. Nowością będzie wspólne stoisko zorganizowane pod hasłem „Razem dla biogazu”, na którym odbędą się m.in. prezentacje nowoczesnych technologii z dziedziny biogazu i kogeneracji oraz spotkania z ekspertami. Zwiedzający będą mogli również zdobyć informacje na temat budowy i eksploatacji biogazowni oraz zapoznać się z możliwościami finansowania tego typu inwestycji.

Program imprez towarzyszących targom jest także bogaty - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora, umożliwiające wymianę wiedzy, poglądów i doświadczeń, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy nurtujące branżę. Pierwszy dzień targów (środa 19 października): Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, dwudniowa Polska Konferencja Hydroenergetyczna, konferencja „Społeczne aspekty OZE”, forum „Energia i obiekty wielkopowierzchniowe” oraz Dni Samorządowca. Na czwartek (20.10) plan jest następuuący: kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Forum Biogazu, międzynarodowy kongres „Magazynowanie energii w Polsce” oraz strefa kariery „Teraz środowisko”. W trzecim dniu odbędą się: Forum PV, konferencje na temat biopaliw, Kongres Budownictwa Energooszczędnego oraz Certyfikacji Budynków, a także warsztaty „Przyszłość kogeneracji w Polsce”.

Nawiązywanie kontaktów biznesowych i partnerskich będzie ułatwione dzięki bezpłatnej (wystarczy się tylko wcześniej zarejestrować na stronie targów) usłudze „Spotkania kooperacyjne”, z której powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Okazją do spotkań biznesowych w mniej formalnej atmosferze będzie „Kolacja profesjonalistów OZE”, która odbędzie się pierwszego dnia targów – 19 października na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Podczas kolacji zostaną ogłoszone wyniki konkursu o Puchar RENERGY AWARD na wybitną osobowość branży OZE oraz innowacyjną technologię Targów RENEXPO® Poland.

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland 19-21 października 2016 jest bezpłatny, trzeba wcześniejszej zarejestrować się online. Informacje dodatkowe na www.renexpo-warsaw.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej