RENEXPO® Poland – spotkanie branży OZE

2016-09-13 15:15
RENEXPO, październik 2016
Autor: REECO Poland Sp. z o.o.

Kolejna edycja RENEXPO® Poland, czyli już VI Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Enegetycznej, odbędą się 19-21 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizator – REECO Poland – zapowiada liczne dyskusje na aktualne tematy, konferencje, spotkania eksperckie oraz udział blisko 120 wystawców.

Punktem wyjścia do wielu dyskusji na jesiennych Targach RENEXPO® Poland będą nowe przepisy dotyczące odnawialnych źródeł energii, które zaczęły obowiązywać w Polsce od 1 lipca 2016. Zmiany mają korzystnie wpłynąć na rozwój OZE z punktu widzenia polskiej gospodarki, ale czy tak będzie na pewno? Głównym celem targów jest stworzenie międzynarodowej platformy spotkań, która z jednej strony zaprezentuje potencjał energii odnawialnej i jej możliwości rozwoju w Polsce, z drugiej – ułatwi firmom z zagranicy nawiązanie cennych kontaktów biznesowych na polskim rynku. Idea wydarzenia od kilku lat jest wciąż ta sama – pokazać, że wytwarzanie i dystrybucja energii odnawialnej oraz korzystanie z niej może stać się proste i opłacalne.

Podczas najbliższych targów RENEXPO® Poland oferta firm zostanie zaprezentowana w ośmiu sektorach tematycznych: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP – kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. Nowością będzie wspólne stoisko zorganizowane pod hasłem „Razem dla biogazu”, na którym odbędą się m.in. prezentacje nowoczesnych technologii z dziedziny biogazu i kogeneracji oraz spotkania z ekspertami. Zwiedzający będą mogli również zdobyć informacje na temat budowy i eksploatacji biogazowni oraz zapoznać się z możliwościami finansowania tego typu inwestycji.

Program imprez towarzyszących targom jest także bogaty - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora, umożliwiające wymianę wiedzy, poglądów i doświadczeń, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy nurtujące branżę. Pierwszy dzień targów (środa 19 października): Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, dwudniowa Polska Konferencja Hydroenergetyczna, konferencja „Społeczne aspekty OZE”, forum „Energia i obiekty wielkopowierzchniowe” oraz Dni Samorządowca. Na czwartek (20.10) plan jest następuuący: kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Forum Biogazu, międzynarodowy kongres „Magazynowanie energii w Polsce” oraz strefa kariery „Teraz środowisko”. W trzecim dniu odbędą się: Forum PV, konferencje na temat biopaliw, Kongres Budownictwa Energooszczędnego oraz Certyfikacji Budynków, a także warsztaty „Przyszłość kogeneracji w Polsce”.

Nawiązywanie kontaktów biznesowych i partnerskich będzie ułatwione dzięki bezpłatnej (wystarczy się tylko wcześniej zarejestrować na stronie targów) usłudze „Spotkania kooperacyjne”, z której powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Okazją do spotkań biznesowych w mniej formalnej atmosferze będzie „Kolacja profesjonalistów OZE”, która odbędzie się pierwszego dnia targów – 19 października na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Podczas kolacji zostaną ogłoszone wyniki konkursu o Puchar RENERGY AWARD na wybitną osobowość branży OZE oraz innowacyjną technologię Targów RENEXPO® Poland.

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland 19-21 października 2016 jest bezpłatny, trzeba wcześniejszej zarejestrować się online. Informacje dodatkowe na www.renexpo-warsaw.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej