Relacja z Road Show - szkolenia z nowości Autodesk 2011 zakończone

2010-07-05 17:02
Cadmat
Autor: brak danych

W roku 2010 nowości w wersjach 2011 oprogramowania Autodesk zostały zaprezentowane w 5 miastach w Polsce: w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Stalowej Woli. Na konferencje organizowane przez firmę MAT zarejestrowało się 255 uczestników.

Spotkania odbyły się z podziałem na branżę BIM i MECHANIKA. W panelu BIM uczestniczyli architekci, konstruktorzy, instalatorzy oraz drogowcy, natomiast w drugim panelu udział wzięli projektanci z branży mechanicznej.

BIM to skrót od Building Information Modeling, czyli technologii na której opiera się projektowanie w programach Revit Architecture, Revit Structure i Revit MEP. W trakcie ROAD SHOW inżynierowie z firmy MAT Usługi Informatyczne pokazywali, że projektowanie w tych programach polega na tworzeniu informacji o modelu, czyli stworzeniu bazy danych o projekcie. Dane te są na bieżąco aktualizowane, spójne i ogólnodostępne. W programach Revit cały projekt tworzony jest w jednym pliku. Jeżeli dokonujemy zmianę w danym miejscu zmiana ta dokonywana jest globalnie w całym projekcie. Na przykład jeżeli usuwam okno z zestawienia to automatycznie usuwane jest z rzutów, widoków, przekrojów, elewacji oraz arkuszu wydruku. Spotkanie na panelu BIM rozpoczęło się od prezentacji firmy MAT Usługi Informatyczne, którą poprowadziła Joanna Pałac. Dla projektantów pracujących na systemach CAD współwłaściciel firmy MAT Tomasz Musialik przygotował prezentację stacji roboczych firmy Hewlett-Packard. W dalszej części spotkania specjalista ds. CAD/BSD Szymon Czykwin dla architektów pokazał co nowego ukazało się w najnowszej wersji programu Revit Architecture. Dla konstruktorów nowości w wersji 2011 programu Revit Structure prezentował Tomasz Musialik. O nowościach w programie Revit MEP instalatorom opowiadał inżynier z firmy MAT. Natomiast projektanci z inżynierii lądowej i wodnej o nowościach w programie AutoCAD Civil 3D 2011 dowiedzieli się z prezentacji, którą przygotował Piotr Verey.

Na panelu dla branży Mechanicznej nowości w oprogramowaniu firmy Autodesk® prezentowali Tomasz Gawlik, Krzysztof Majda i Jakub Spiradek, czyli specjaliści z firmy MAT. Mechanicy biorący udział w spotkaniu mogli posłuchać o Digital Prototyping, czyli koncepcji i rodzinie oprogramowania Autodesk®. W trakcie trwania konferencji zostały pokazane nowości w wersji 2011 programów AutoCAD Inventor, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor Fusion oraz Autodesk Inventor Publisher. Na samym końcu spotkania odbyła się prezentacja na temat zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu w Autodesk Vault.

Serwis Muratorplus.pl objął spotkania projektantów patronatem medialnym

muratorplus_logo.jpg
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej