Relacja z IV Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Piłce Nożnej

2010-06-09 15:57
MISTRZ POLSKI POLIMEX-MOSTOSTAL
Autor: GREEN-SPORT POLIMEX-MOSTOSTAL mistrz Polski w IV Branżowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

Za nami moc sportowych zmagań w ramach IV Mistrzostw Polski Branży Budowlanej, Energetycznej i Konstrukcyjnej w Piłce Nożnej w tym roku drużyny złożone z pracowników firm z branży rywalizowały przez dwa dni w weekend 29 i 30 maja w Malborku na obiekcie miejscowego OSiR.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji Mistrzostw przystąpiło ostatecznie 20 drużyn, dwie z nich nie dotarły do Malborka – zatrzymała je sytuacja powodziowa w kraju. Pierwszego dnia zawodów drużyny podzielone zostały na cztery grupy po pięć zespołów. Rozgrywkom dopisała aura, przez dwa dni mecze toczyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Jak burza przez grupowe mecze eliminacyjne z kompletem punktów przeszły drużyny z firm MTI Furninova z Kętrzyna, Krakodlew z Krakowa i ENKEV Polska z Łodzi.

Rozegrane w sobotę mecze do grona faworytów imprezy kazały zaliczyć również firmy Weber, Doraco, Polimex Mostostal i Centrum Klima. Do również grupowej II rundy Mistrzostw awansowały po trzy pierwsze zespoły z każdej grupy.

W drugiej rundzie nie obyło się bez niespodzianek, a prawdziwą rewelacją wręcz „czarnym koniem” drugiego dnia zawodów był turniejowy debiutant drużyna z firmy Galeco z Balic, która kosztem ekipy Krakodlew awansowała do ¼ finału, w którym pokonała faworyzowaną ekipę z MTI Furninova. W meczu półfinałowym drużyna z Balic nie sprostała już późniejszym złotym medalistom ekipie Polimexu Mostostal z Siedlec choć prawie do ostatnich chwil gracze z Galeco prowadzili najpierw 1:0, a potem 2:1 by ostatecznie przegrać 2:3.

W drugim półfinale Weber umiejętnie i trochę szczęśliwie się bronił i dowiózł do końca skromne 1:0 z Enkev Polska. W meczu o brąz Enkev 4:1 pokonał Galeco, a w finale imprezy Polimex Mostostal 1:0 drużynę z firmy Weber.

Tytuł Króla Strzelców za 12 strzelonych bramek zdobył Arkadiusz Nowak z Enkev Polska, natomiast Najlepszym Bramkarzem został Michał Bąkowski z firmy Weber, który w całym turnieju wpuścił 4 gole.

Turniej ten zakończył tegoroczną porcję zmagań firm z branży, przypomnijmy że w styczniowej halowej edycji mistrzostw rozegranej w Toruniu najlepszymi okazały się reprezentacje Cersanitu Wałbrzych, KB Doraco, i Toruńskiej Energetyki CERGIA.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie firmowe drużyny z branży do zimowej halowej IX już edycji mistrzostw, które tradycyjnie rozegrane zostaną pod koniec stycznia 2011r. – zgłoszenia i wszelkie informacje GREEN-SPORT, tel. 82 565-02-42, e-mail info@greensport.pl


Mistrzostwa odbywały się pod patronatem tygodnika TYLKO PIŁKA, dziennika PULS BIZNESU, Wydawnictwa MURATOR i portalu internetowego FUTBOL.PL

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej