Rejestracja na cieplo.gov.pl obowiązkowa! Nawet 15 tys. kary za brak rejestracji

2022-10-18 14:39

Rządowy portal cieplo.gov.pl ma zapewnić informacje, gdzie można kupić węgiel w najlepszej cenie. Sprzedawcy węgla mają obowiązek zarejestrować się na tym portalu. Przedsiębiorca, który nie dopełni obowiązku, zapłaci karę, nawet 15 tys. zł.

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla sprzedawców węgla obowiązkowa, co wynika z przepisów ustawy z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Narzędzie pozwalające znaleźć węgiel w najlepszej cenie działa od 26 września.

ciepło.gov.pl - do czego służy?

Rządowy portal informuje chętnych do zakupu węgla o aktualnych cenach opału, który oferują przedsiębiorcy wpisani na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu.

Na stronie można znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji, co pozwala potencjalnym klientom zaoszczędzić czas. Rząd zapewnia, że w serwisie pojawiają się wyłącznie sprawdzone informacje, które umożliwiają rzetelną weryfikację sprzedawcy.

Rejestracja na cieplo.gov.pl obowiązkowa

Rejestracja na stronie cieplo.gov.pl jest obowiązkowa i dotyczy wszystkich składów węgla oraz podmiotów sprzedające węgiel. Mają one informować za pomocą portalu o aktualnych cenach węgla w danym punkcie. Strona zostanie uzupełniona również o punkty samorządowe, gdzie sprzedawany będzie węgiel w maksymalnej cenie 2000 zł.

W tej chwili na stronie cieplo-gov.pl zarejestrowanych jest ponad 1300 sprzedawców węgla.

Będą kary za brak rejestracji

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla przedsiębiorców obowiązkowa. Wynika z przepisów ustawy z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

"Zgodnie z ustawą, którą przyjęła w piątek (14 października) zierniakRada Ministrów obowiązek, który wprowadziliśmy w ustawie wrześniowej zostanie wzmocniony dodatkową sankcją (...) W przypadku niedopełnienia obowiązków, po wejściu w życie ustawy, będzie kara w kwocie 15 tys. zł na każdego przedsiębiorcę, który tego obowiązku nie dopełni" -  poinformował 17 października minister KPRM Janusz Cieszyński.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej