Rejestracja na cieplo.gov.pl obowiązkowa! Nawet 15 tys. kary za brak rejestracji

2022-10-18 14:39

Rządowy portal cieplo.gov.pl ma zapewnić informacje, gdzie można kupić węgiel w najlepszej cenie. Sprzedawcy węgla mają obowiązek zarejestrować się na tym portalu. Przedsiębiorca, który nie dopełni obowiązku, zapłaci karę, nawet 15 tys. zł.

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla sprzedawców węgla obowiązkowa, co wynika z przepisów ustawy z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Narzędzie pozwalające znaleźć węgiel w najlepszej cenie działa od 26 września.

ciepło.gov.pl - do czego służy?

Rządowy portal informuje chętnych do zakupu węgla o aktualnych cenach opału, który oferują przedsiębiorcy wpisani na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu.

Na stronie można znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji, co pozwala potencjalnym klientom zaoszczędzić czas. Rząd zapewnia, że w serwisie pojawiają się wyłącznie sprawdzone informacje, które umożliwiają rzetelną weryfikację sprzedawcy.

Rejestracja na cieplo.gov.pl obowiązkowa

Rejestracja na stronie cieplo.gov.pl jest obowiązkowa i dotyczy wszystkich składów węgla oraz podmiotów sprzedające węgiel. Mają one informować za pomocą portalu o aktualnych cenach węgla w danym punkcie. Strona zostanie uzupełniona również o punkty samorządowe, gdzie sprzedawany będzie węgiel w maksymalnej cenie 2000 zł.

W tej chwili na stronie cieplo-gov.pl zarejestrowanych jest ponad 1300 sprzedawców węgla.

Będą kary za brak rejestracji

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla przedsiębiorców obowiązkowa. Wynika z przepisów ustawy z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

"Zgodnie z ustawą, którą przyjęła w piątek (14 października) zierniakRada Ministrów obowiązek, który wprowadziliśmy w ustawie wrześniowej zostanie wzmocniony dodatkową sankcją (...) W przypadku niedopełnienia obowiązków, po wejściu w życie ustawy, będzie kara w kwocie 15 tys. zł na każdego przedsiębiorcę, który tego obowiązku nie dopełni" -  poinformował 17 października minister KPRM Janusz Cieszyński.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej