Regatta Build Cup’2016

2016-06-06 15:00
Regatta Build Cup
Autor: Fakro Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim

Tradycyjnie w Chorwacji, do 3-10 września 2016 zostaną rozegrane IX Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim – Regatta Build Cup’2016. Uczestnicy regat przepłyną ponad 250 mil morskich.

Mistrzowskie budowlane regaty mają już sporą grupę nie tylko zagorzałych uczestników, ale również i wielbicieli.
Tegoroczne zawody odbędą się pod hasłem „Wielkie wyzwanie – zdobywamy Dubrownik”. Pod 250-milowa trasa regat będzie wiodła od mariny Kremik koło Primostenu do Dubrownika. Jak podają organizatorzy w tym roku wystartuje rekordowa liczba 30 jachtów z załogami 8, 10 lub 13 osobowymi. Będą to jachty w dwóch klasach. Klasa pierwsza to Salona 37 i Salona 38, zaś w klasie drugiej: First 40.7, Salona 41, Salona 42, Salona 44, Elan 434, Jeanneau 52.2 oraz More 55. Można ubiegać się o cały jacht „firmowy” lub o wolne miejsca na łodziach, które mają niepełne załogi. Zostanie rozegranych pięć regatowych wyścigów.

Regaty branży budowlanej organizowane są od 2008 roku. Ich organizatorem jest FAKRO Sailing Team. Do udziału w zawodach zapraszani są producenci oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych. W tym przypadku rynkowa rywalizacja załóg przekłada się na morską rywalizację pod pełnym żaglami. A przy okazji to znakomita impreza integracyjna, bo nie tylko konkurencją ludzie i firmy żyją.
Więcej o regatach i uczestnictwie w nich na www.regaty.fakro.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej