Rank Progress realizuje się w średnich miastach. Do 2012 r. wyda 500 mln zł.

2010-04-26 12:07
Rank Progress realizuje się w średnich miastach. Do 2012 r. wyda 500 mln zł.
Autor: Rank Progress

Firma Rank Progress postawiła sobie cel: zrealizować galerie handlowe warte 500 mln zł. w ciągu dwóch lat. Począwszy od tego roku, włączając centrum handlowe, które w IV kwartale 2010 r. zostanie oddane do użytku, kończąc na IV kwartale roku 2012 galerią w Krośnie.

Szturm na średnie miasta

Firma inwestycyjno-deweloperska Rank Progress SA swoje projekty chce realizować w średnich miastach. Do tej pory udaje się to z pozytywnym skutkiem. Są to centra handlowe takie jak: Park handlowy Eden w Zgorzelcu, seria pawilonów handlowych Carrefour oraz Tesco, Galeria Piastów w Legnicy (rodzimym mieście firmy Rank Progress), Galeria Twierdza Kłodzko, o której pisaliśmy już w naszym serwisie.

Z wypowiedzi wiceprezesa firmy Dariusza Domszy, wynika, że firma zrealizuje do 2012 roku inwestycje warte 500 mln zł. Od 2010 r. do 2011 firma planuje budowę obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 106 tysięcy m2.

- Nasza firma odczuwa poprawę rynku inwestycji komercyjnych. Jest to jednak, w przypadku średnich miast, rynek poniżej średniej europejskiej, właśnie dlatego, że jest za mało powierzchni komercyjnych. Tu widzimy swoją szansę. - powiedział Dariusz Domszy podczas konferencji zorganizowanej w sali Notowań GPW.

Firma planuje wejście na GPW w czerwcu br.

Rank Progress realizuje się w średnich miastach. Do 2012 r. wyda 500 mln zł.
Autor: Rank Progress Dariusz Domszy, wiceprezes spółki Rank Progress SA

- We wszystkich rozpoczętych projektach mamy zaawansowaną komercjalizację - mówił Dariusz Domszy.

Dodał także, że w planowanej Galerii Twierdza w Zamościu, która ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku, firma ma już wynajęte 80% powierzchni (łaczna pow. pod wynajem to 23 684 m2), jest także wyłoniony generalny wykonawca, z którym umowę firma podpisze za ok. dwa tygodnie.

Firma planuje także budowę obiektów komercyjnych: 

  • Pasaż Grodzki (Jelenia Góra) w czwartym kwartale 2010 r.
  • Galeria Tęcza (Kalisz) w drugim kwartale 2011 r.
  • Galeria Świdnicka (Świdnica) w pierwszym kwartale 2012 r.
  • centrum handlowe w Jarosławiu w drugim kwartale 2012 r.
  • centrum handlowe w Krośnie w czwartym kwartale 2012 r.


Szacunkowe przychody spółki za rok 2009 wynoszą 143,66 mln zł, EBIT 116,65 mln zł, EBITDA 118,01 mln zł, zysk netto 73,86 mln zł.

Rank Progress w 2010 r. planuje powiększyć swój przychód o niespełna 23 mln zł.

Rank Tower Center - centrum biurowe Rank Progress!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej