PTB Nickel rozbuduje poznański zakład GlaxoSmithKline

2010-07-27 12:21

Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel wygrało przetarg na rozbudowę poznańskiej fabryki firmy GlaxoSmithKline. Modernizacja zakładu będzie kosztować ponad 20 mln zł.

Rozpoczęła się modernizacja tej części zakładu, w której wytwarzane są kapsułki miękkie. Kilkudziesięciomilionowa inwestycja umożliwi firmie produkcję nowego preparatu kapsułkowego. Poznańska fabryka GlaxoSmithKline (GSK) to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji leków w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jedną z jej części stanowi wydział produkcji kapsułek miękkich, dzięki któremu GSK stała się wiodącym producentem leków w tej postaci w kraju. W ubiegłym roku spółka ogłosiła przetarg na jego dalszą rozbudowę. Planowana inwestycja umożliwi produkcję nowego preparatu kapsułkowego - kapsułki żelatynowej miękkiej.

Modernizacja, która będzie polegała na przebudowie wnętrza budynku produkcyjnego, powiększeniu kubatury, przebudowie sieci uzbrojenia terenu i układu dróg wewnętrznych oraz budowie dodatkowych obiektów pomocniczych i instalacji technologicznych, rozpoczęła się w trzeciej dekadzie lipca br. i będzie kosztować ponad 20 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało wybrane Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel, które złożyło najlepszą ofertę spośród sześciu firm biorących udział w przetargu. Gotowy obiekt ma zostać oddany do użytkowania w drugim kwartale 2011 r.

- Planowana rozbudowa poznańskiej fabryki i jej specjalizacja to dobra wiadomość dla naszego regionu - uważa Marian Nickel, prezes PTB Nickel - W przemyśle farmaceutycznym obowiązują szczególne procedury, stąd zdobycie tej realizacji jest też źródłem satysfakcji dla naszej firmy. PTB Nickel jest do takich realizacji świetnie przygotowane, zarówno pod względem zasobów, jak i doświadczenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej