Przyszłość budownictwa to zrównoważony rozwój. Konferencja Future 4 Build

2012-08-27 17:26
Zrównoważone budownictwo w Polsce będzie się rozwijać
Autor: SapphireVentures

Zrównoważony rozwój w budownictwie, czyli inwestycje w zgodzie z ekologią, zaczynają w Europie nabierać znaczenia. Zresztą - innego wyjścia Polska też ma już swoje dokonania w takim budowaniu, chociaż to dopiero początek drogi, dużo trzeba się jeszcze nauczyć, a przede wszystkim zmienić sposób myślenia. To też jest tematyka konferencji Future 4 Build, której druga edycja odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2012.

Konferencja Future 4 Build
Autor: Future 4 Build

Zrównoważony rozwój to w pewnym sensie filozofia myślenia o budowaniu, począwszy od etapu pomysłu, projektowania, a potem realizacji i użytkowania obiektów. Celem międzynarodowej konferencji i wystawy Future 4 Build jest właśnie promowanie idei zrównoważonego rozwoju i pokazywanie efektywnych rozwiązań technologicznych.

Ubiegłoroczna edycja Future 4 Build okazała się sukcesem. Na konferencji byli obecni biznesmeni, przedstawiciele rządu i sektora prywatnego. Bo jednoczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój budownictwa ekologicznego jest celem tego przedsięwzięcia. Sprzyja temu formuła spotkania oparta na merytorycznych dyskusjach. Organizatorem tych konferencji jest Sapphire Ventures, a partnerami strategicznymi m.in. Buro Happold i CEE Green Building Profesionals Association.

Kolejna spotkanie w ramach Future 4 Build odbędzie się 8-9 listopada 2012r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
A dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?
- Warto być obecnym tam, gdzie toczą się rozmowy na temat przyszłości budownictwa w Polsce. Jesteśmy firmą zaangażowaną w rozwój rynku budowlanego i chcemy trzymać rękę na pulsie. Potencjał sektora zrównoważonego rozwoju tkwi przede wszystkim w jego finansowej opłacalności. Mówiąc o równowadze, mamy na myśli przede wszystkim odpowiedni bilans między uzyskaną efektywnością energetyczną a efektywnością ekonomiczną przedsięwzięć. W zdobyciu wiedzy na ten temat mogą pomóc eksperci obecni na konferencji Future 4 Build - uważa Tomasz Weber z firmy Rockwoll.

Zrównoważony rozwój to już nie tylko trend. To zaczyna być standardem. Ekotechnologiami i ograniczaniem zużycia energii żyje cały świat. Rok 2012 jest przez ONZ ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. Znakomicie wpisuje się w niego kolejna konferencja Future 4 Build...

Więcej informacji >>

Konferencja Future 4 Build logo
Autor: Future 4 Build
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej