Przyszłość budownictwa to zrównoważony rozwój. Konferencja Future 4 Build

2012-08-27 17:26
Zrównoważone budownictwo w Polsce będzie się rozwijać
Autor: SapphireVentures

Zrównoważony rozwój w budownictwie, czyli inwestycje w zgodzie z ekologią, zaczynają w Europie nabierać znaczenia. Zresztą - innego wyjścia Polska też ma już swoje dokonania w takim budowaniu, chociaż to dopiero początek drogi, dużo trzeba się jeszcze nauczyć, a przede wszystkim zmienić sposób myślenia. To też jest tematyka konferencji Future 4 Build, której druga edycja odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2012.

Konferencja Future 4 Build
Autor: Future 4 Build

Zrównoważony rozwój to w pewnym sensie filozofia myślenia o budowaniu, począwszy od etapu pomysłu, projektowania, a potem realizacji i użytkowania obiektów. Celem międzynarodowej konferencji i wystawy Future 4 Build jest właśnie promowanie idei zrównoważonego rozwoju i pokazywanie efektywnych rozwiązań technologicznych.

Ubiegłoroczna edycja Future 4 Build okazała się sukcesem. Na konferencji byli obecni biznesmeni, przedstawiciele rządu i sektora prywatnego. Bo jednoczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój budownictwa ekologicznego jest celem tego przedsięwzięcia. Sprzyja temu formuła spotkania oparta na merytorycznych dyskusjach. Organizatorem tych konferencji jest Sapphire Ventures, a partnerami strategicznymi m.in. Buro Happold i CEE Green Building Profesionals Association.

Kolejna spotkanie w ramach Future 4 Build odbędzie się 8-9 listopada 2012r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
A dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?
- Warto być obecnym tam, gdzie toczą się rozmowy na temat przyszłości budownictwa w Polsce. Jesteśmy firmą zaangażowaną w rozwój rynku budowlanego i chcemy trzymać rękę na pulsie. Potencjał sektora zrównoważonego rozwoju tkwi przede wszystkim w jego finansowej opłacalności. Mówiąc o równowadze, mamy na myśli przede wszystkim odpowiedni bilans między uzyskaną efektywnością energetyczną a efektywnością ekonomiczną przedsięwzięć. W zdobyciu wiedzy na ten temat mogą pomóc eksperci obecni na konferencji Future 4 Build - uważa Tomasz Weber z firmy Rockwoll.

Zrównoważony rozwój to już nie tylko trend. To zaczyna być standardem. Ekotechnologiami i ograniczaniem zużycia energii żyje cały świat. Rok 2012 jest przez ONZ ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. Znakomicie wpisuje się w niego kolejna konferencja Future 4 Build...

Więcej informacji >>

Konferencja Future 4 Build logo
Autor: Future 4 Build
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej