Przygotowania do przebudowy Kocmyrzowskiej

2009-08-06 16:32

Konsorcjum firm WYG INTERNATIONAL Sp. z o.o. i WYG ENGINEERING LIMITED przygotuje dokumentację projektową modernizacji ulicy Kocmyrzowskiej. Projekty budowlany i wykonawczy mają być gotowe do 30 września.

Po ulicy Igołomskiej, kolejna ważna nowohucka arteria przygotowywana jest do rozbudowy. Do końca września przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla kompleksowej modernizacji ulicy Kocmyrzowskiej. Opracowanie ma objąć odcinek od ulicy Bulwarowej do granicy Krakowa. Projektant będzie miał też za zadanie uzyskać decyzje administracyjne niezbędne do realizacji zadania.

W ramach inwestycji planuje się poszerzenie około 2 kilometrowego odcinka ulicy Koczmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury, w tym chodników i ścieżek rowerowych.
Projekt przebudowy ulicy Kocmyrzowskiej powinien być skoordynowany z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje realizację odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, ekspresówki S-7, od węzła Igołomska do granicy województwa Świętokrzyskiego w miejscowości Moczydło.

Projekt wykonawczy ulicy Koczmyrzowskiej, pod wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji, powinien być gotowy do końca września 2010 roku.
W planie finansowym Miasta do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej