Przygotowania do budowy A2 Łódź-Warszawa - wiadukt zburzony

2010-06-23 18:43
Wyburzanie wiaduktu
Autor: GDDKiA W Nowej Wsi, 23 czerwca 2010 r., został zburzony wiadukt, ostatni obiekt w pasie obecnie realizowanej autostrady A2.

W Nowej Wsi, 23 czerwca 2010 r., został zburzony ostatni z obiektów znajdujących się w pasie obecnie realizowanej autostrady A2. Wiadukt, wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku, miał być jednym z elementów planowanej wówczas autostrady Berlin − Moskwa (tzw. Olimpijki), budowanej w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Moskwie, w 1980 r.

91-kilometrowy odcinek od Strykowa do Konotopy budowany jest przez cztery firmy: China Overseas Engineering Group, Mostostal Warszawa, Strabag oraz Budimex. Wartość inwestycji to 3,2 mld zł.

Prace rozbiórkowe dobiegają końca. Złożone zostały już wszystkie wnioski o pozwolenie na budowę. Po otrzymaniu decyzji rozpoczną się prace budowlane. Zgodnie z harmonogramem w maju 2012 kierowcy będą mogli dojechać autostradą od granicy niemieckiej do Warszawy.

Akcję wysadzenia w powietrze wiaduktu obserwował minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz ambasador Chin w Polsce Sun Yuxi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej