Przybędzie S8 na Podlasiu

2014-06-13 18:14
Droga ekpresowa S8
Autor: GDDKiA

W białostockim oddziale GDDKiA otwarto oferty na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 Wiśniewo – Mężenin. W przetargu liczyła się nie tylko cena, ale również termin wykonania robót.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ASTALDI S.p.A. z Rzymu – 434 800 000 zł za 15 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 Wiśniewo – Mężenin. Firma zadeklarowała, że wykona zadanie w 22 miesiące i dała 10 lat gwarancji. Trzeba wyjaśnić, że najkorzystniejsza oferta była punktowana nie tylko za cenę, ale również za termin wykonania robót, oraz długość gwarancji - wszyscy uczestnicy przetargu podali terminy wykonania 22 miesiące (można było do 25 miesięcy) z wyłączeniem okresów zimowych oraz 10-letnie gwarancje. A zatem Astaldi wygrało najniższą ceną.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po 2 pasy ruchu w każda stronę (2x3,5 m), pasów awaryjnych po 2,5 m. każdy od Obwodnicy Wiśniewa za Obwodnicę Mężenina na długości 15,39 km. Obciążenie 115 kN/oś.
GDDKiA prowadzi postępowanie przetargowe na wykonanie dwóch pozostałych odcinków S8 na Podlasiu: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa oraz od Mężenina do Jeżewa. Ich rozstrzygnięcie ma nastąpić jeszcze w 2014 roku. .

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej