Przetarg na sprzedaż działki w Ełku rozstrzygnięty. Będzie centrum handlowe

2012-04-02 12:17
Centrum handlowe Brama Mazur
Autor: UM Ełk Centrum handlowe Brama Mazur - wizualizacja

Władze Ełku sprzedały w przetargu działkę w centrum miasta. Teraz nowy właściciel nieruchomości wybuduje na niej centrum handlowe Brama Mazur. W ramach projektu, zostanie zmodernizowany były magazyn wojskowy, który będzie integralną częścią obiektu. Realizacja inwestycji rozpocznie się w ciągu dwóch lat.

Władze Ełku rozstrzygnęły 28 marca, przetarg na sprzedaż działki w centrum miasta. Właścicielem nieruchomości została spółka z Warszawy.

Przeczytaj również: Dworzec Główny w Krakowie zostanie przebudowany. PKP ogłosiły przetarg

Przetarg na sprzedaż działki

Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu, który odbył się w grudniu ubiegłego roku, nie zgłosił się żaden inwestor. W ramach drugiego przetargu, swoje propozycje złożyły dwie firmy.
Najwyższą zaproponowaną kwotę, na ponad 18 mln 106 tys. złotych brutto, złożyła spółka Master Management Group i tym samym wygrała przetarg. Teraz na zakupionym terenie, nowy właściciel wybuduje centrum handlowe Brama Mazur. Przedmiotem przetargu była sprzedaż działki o powierzchni 1,85 ha, która znajduje się u zbiegu ul. Dąbrowskiego i Kościuszki.

Centrum handlowe Brama Mazur

Centrum handlowe Brama Mazur będzie dwupoziomowym obiektem, które stworzy kilkkadzięsiąt sklepów, lokali usługowych i kompleks kinowy. Obiekt będzie miał parking podziemny na 600 miejsc postojowych, który pozostanie własnością miasta. W ramach inwestycji inwestor, zrewitalizuje poniemieckie budynki wojskowe, które będą integralną częscią centrum handlowego.

Oprócz budowy Bramy Mazur, Master Management Group, został zobowiązany do zagospodarowania placu miejskiego, placu zieleni oraz do przebudowy ul. Dąbrowskigo i Kościuszki tak, by umożliwiły wjazdy i wyjazd z parkingu galerii. Inwestor ma pięć lat od daty zawarcia umowy sprzedaży, na zagospodarowanie nieruchomości. Nowy właściciel działki ma rozpocząć budowę w ciągu dwóch lat, a zakończyć w kolejnych trzech. W najbliższym czasie Master Management Group złoży wniosek o pozwolenie na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej