Przetarg na A1: odcinek Stryków - Tuszyn

2010-04-22 13:05
Autostrada A1
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła 21 kwietnia 2010 r. przetarg na wybór projektanta i wykonawcy budowy autostrady A1 na odcinku Stryków – węzeł Tuszyn (40 km w systemie "Projektuj i Buduj", dwie jezdnie zbudowane w technologii betonowej). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 24 maja 2010 r.

O realizację zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy (firmy i konsorcja) spełniający m.in. warunek posiadania doświadczenia zawodowego w realizacji dwóch zadań dotyczących budowy lub przebudowy dróg lub ulic klasy A lub S lub GP (każde o długości co najmniej 15 km).

Zobacz koniecznie: Ogoszenie o przetargu

Inwestycja polega na budowie nowego odcinka autostrady o długości 38,65 km, przebudowie istniejącego odcinka autostrady o długości 1,43 km, budowie węzłów i obiektów mostowych w ciągu autostrady. Jedynym kryterium wyboru zwycięskiej firmy jest cena (100%).

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 24 maja 2010 r. GDDKiA planuje wysłać zaproszenia do składania ofert w sierpniu 2010 r., składanie ofert nastąpi w październiku 2010 r., zawarcia umowy na początku 2011 r.

Termin realizacji inwestycji to 32 miesiące od daty zawarcia umowy z uwzględnieniem okresów zimowych. GDDKiA przewiduje, że oddanie autostrady do użytku nastąpi na przełomie II i III kwartału 2013 r.

Przypominamy, że pierwotnie odcinek ten zaplanowany był do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego przez Autostradę Południe S.A. Nie osiągnięcie przez AP S.A. zamknięcia finansowego do 22 stycznia 2010 r. spowodowało, że odpowiedzialność za realizację projektu przyjął Skarb Państwa. W związku z tym, podjęta została decyzja o realizacji odcinka autostrady A1 Stryków - Tuszyn ze środków krajowych w systemie "Projektuj i buduj".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej