Przebudowa Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Wykonawca wybrany

2012-08-29 16:10
Wadium w procedurach przetargowych
Autor: MStopa Wadium w procedurach przetargowych

Kosztem 5 milionów złotych zostanie zmodernizowany warszawski Instytut Głuchoniemych. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) wybrał w przetargu wykonawcę I części projektu. Przebudowa w ramach tego etapu ma zakończyć się jeszcze w 2012 roku.

Warszawski Instytut Głuchoniemych czeka kolejna przebudowa. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) rozstrzygnął 24 sierpnia przetarg na budowę, który wygrało konsorcjum RO.SA-BUD. Zwycięzca rywalizował z 9 firmami. Wykonawca zmodernizuje Instytut za 2,22 mln złotych. Przebudowa w ramach pierwszego etapu ma zakończyć się do 10 grudnia.

Przeczytaj również: Muzeum Historii Żydów Polskich już prawie gotowe! Zobacz ZDJĘCIA!

Przebudowa Instytutu Głuchoniemych

Przebudowa finansowana jest przez władze m. st. Warszawy w kwocie 5 mln złotych. Należy zaznaczyć, że przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy etapy. W ramach zakończonego przetargu wykonawca zrealizuje remont budynku "D", przy Pl. Trzech Krzyży. Natomiast w drugim etapie zostaną zrealizowane roboty budowlane związane z modernizacją auli Instytutu. Ostatnia, trzecia cześć zadania zakłada wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych w budynku „A,B,C,D“. Całość inwestycji ma zakończyć się do 2014 roku. Warto nadmienić, że obiekt został wybudowany w 1827 roku i jest wpisany do rejestru zabytków.

Projekt budowlany, wykonawczy opracowała warszawska pracownia Czwarty Wymiar S.C. Biuro Projektowe Architektoniczne. Dokumentacja, którą architekci wykonali zawiera: inwentaryzację obiektów i terenu oraz szczegółowy wykaz robót, którymi objęta jest modernizacja. Inwestorem projektu jest Instytut Głuchoniemych,a funkcję inwestora zastępczego pełni z ramienia m. st. Warszawy SZRM.

Instytut Głuchoniemych w Warszawie
Autor: www.fotopolska.eu Tak prezentował się Instytut Głuchoniemych w 1817 roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej