Prospects in Poland we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska atrakcyjna dla inwestorów

2013-03-08 13:53

Pierwsza tegoroczna konferencja z cyklu Prospects in Poland odbyła się we Wrocławiu. W dyskusji w stolicy Dolnego Śląska udział wzięli przedstawiciele lokalnych instytucji, przedsiębiorcy, praktycy oraz cenieni ekonomiści.

Co czeka polską gospodarkę w tym roku? Jakie perspektywy rozpościerają się przed rodzimymi przedsiębiorcami? Czy polskie firmy są przygotowane na stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz w jakim stopniu gotowość ta przekłada się na ich kondycję? Jak rysują się perspektywy rozwoju sektora outsourcingu w Polsce? Jaki wpływ na gospodarczy rozwój regionu mają lokalne marki? Te i wiele innych ważnych kwestii poruszyli eksperci goszczący we Wrocławiu na seminarium „Proaktywni w biznesie!” z cyklu Prospects in Poland.

Wrocław z wielu powodów jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Władze Dolnego Śląska starają się zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, a także stworzyć odpowiednie i sprzyjające warunki do działania oraz rozwoju biznesu. Dotyczy to zarówno inwestorów zagranicznych jak i lokalnych. Uczestnicy debaty zgodnie podkreślali fakt, że warto doceniać biznes lokalny i firmy rodzinne. Firmy rodzinne stwarzają nowe miejsca pracy, nie oczekują przewelejów i mimo kryzysu ciągle się rozwijają.

Dyskusja na temat kondycji biznesu i jego perspektyw rozwoju w poszczególnych regionach kraju wpisuje się w podstawowy cel działania Bluevine Consulting. Jest nim stworzenie platformy komunikacji pomiędzy biznesem i samorządem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Bluevine Consulting, inicjatora i pomysłodawcę cyklu „Prospects in Poland”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej