Prospects in Poland we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska atrakcyjna dla inwestorów

2013-03-08 13:53

Pierwsza tegoroczna konferencja z cyklu Prospects in Poland odbyła się we Wrocławiu. W dyskusji w stolicy Dolnego Śląska udział wzięli przedstawiciele lokalnych instytucji, przedsiębiorcy, praktycy oraz cenieni ekonomiści.

Co czeka polską gospodarkę w tym roku? Jakie perspektywy rozpościerają się przed rodzimymi przedsiębiorcami? Czy polskie firmy są przygotowane na stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz w jakim stopniu gotowość ta przekłada się na ich kondycję? Jak rysują się perspektywy rozwoju sektora outsourcingu w Polsce? Jaki wpływ na gospodarczy rozwój regionu mają lokalne marki? Te i wiele innych ważnych kwestii poruszyli eksperci goszczący we Wrocławiu na seminarium „Proaktywni w biznesie!” z cyklu Prospects in Poland.

Wrocław z wielu powodów jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Władze Dolnego Śląska starają się zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, a także stworzyć odpowiednie i sprzyjające warunki do działania oraz rozwoju biznesu. Dotyczy to zarówno inwestorów zagranicznych jak i lokalnych. Uczestnicy debaty zgodnie podkreślali fakt, że warto doceniać biznes lokalny i firmy rodzinne. Firmy rodzinne stwarzają nowe miejsca pracy, nie oczekują przewelejów i mimo kryzysu ciągle się rozwijają.

Dyskusja na temat kondycji biznesu i jego perspektyw rozwoju w poszczególnych regionach kraju wpisuje się w podstawowy cel działania Bluevine Consulting. Jest nim stworzenie platformy komunikacji pomiędzy biznesem i samorządem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Bluevine Consulting, inicjatora i pomysłodawcę cyklu „Prospects in Poland”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej