Poznań: powstanie U-Tower

2011-05-13 13:55
U-Tower, Poznań
Autor: Urbano Sp. zo.o.

Inwestor, firma Urbano Sp. z o.o. uzyskała ostateczne warunki zabudowy dla U-tower, 12-sto kondygnacyjnego budynku mieszkalno-biurowego w Poznaniu.

Nowa inwestycja ma powstać na terenie położonym u zbiegu ul. Witosa i al. Solidarności w Poznaniu. Wykonawca firma Urbano, zamierza zrealizować inwestycję polegającą na budowie 12-sto kondygnacyjnego obiektu mieszkalno-biurowego. Pierwsze dwie kondygnacje budynku zostaną przeznaczone pod funkcje biurowo-biznesowe. Na każdej z nich od 3 do 10 znajdą się po dwa apartamenty o powierzchniach około 125 i 145 m2. Na kondygnacjach 11 i 12 zaprojektowano najbardziej luksusowe i największe lokale mieszkalne o powierzchni około 230 m2 każdy.

Przeczytaj również: Ogrodownia w projekcie zieleni wokół Galerii Samochodowej

Pierwsze prace związane z projektem rozpoczęły się jeszcze w 2008 roku. Od dłuższego czasu Urbano posiada większość opinii, uzgodnień i warunków technicznych niezbędnych do zakończenia projektu, m.in. pozytywną opinię Zarządu Dróg Miejskich z października 2008 r. dotyczącą planowanej obsługi komunikacyjnej inwestycji oraz podpisane niezbędne umowy w sprawie uzbrojenia terenu w sieć wodociągową, kanalizacyjną i siecią energetyczną. Proces przygotowawczy do realizacji budowy został wstrzymany, ponieważ do Samorządowej Komisji Odwoławczej napłynęły protesty mieszkańców, którym sąsiedztwo z planowanym biurowcem się nie spodobało. Komisja odrzuciła jednak wniosek. Prace budowlane mają ruszyć w 2012 roku.

U-Tower, Poznań
Autor: Urbano Sp. zo.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej