Powstaje polska sieć hoteli ekonomicznych: SRW Chaber

2011-01-22 16:00

22 stycznia 2011 r. w Krzywaczce, oddalonej 20 km od Krakowa, zainaugurował swoją działalność System Rodzinnego Wypoczynku Chaber. Pomysłodawca franczyznowej sieci hoteli ekonomicznych - Polska Izba Hotelowa - liczy, że jeśli zainteresowanie inwestorów się nie zmniejszy to w ciągu 10 lat powstanie co najmniej 200 dwu- i trzygwiazdkowych hoteli SRW Chaber. Tylko do końca 2011 r. sieć planuje otworzyć hotele w Łodzi, Białymstoku i Ciborzu. 

Na całym świecie 63% hoteli działa w ramach sieci franczyzowych. W samych Stanach Zjednoczonych 75% właścicieli obiektów hotelowych korzysta z tego rozwiązania biznesowego. W Polsce taki model stosuje zaledwie 1% hoteli - mimo, że cały czas brakuje hoteli dwu- i trzygwiazdkowych.

Pierwszy Chaber

Hotel Chaber w Krzywaczce (pod Kalwarią Zebrzydowską, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy głównej Kraków - Bielsko-Biała) to nowoczesny, dwugwiazdkowy obiekt z 28 pokojami i salą konferencyjną na 150 osób, prowadzony przez rodzinę Kościelnych.

- Idea przyświecająca projektowi Systemu Rodzinnego Wypoczynku Chaber, polega na stworzeniu każdemu Polakowi oraz jego rodzinie możliwości rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej w sektorze hotelarskim na zasadzie 20-letniej franczyzy - mówi Jacek Jaruzelki, prezes SRW Chaber. - Mimo, że jesteśmy siecią, to staramy się w jak najlepszy sposób pokazać w hotelach naszą słynną już polską gościnność. Głównym celem jest zapewnienie pełnego komfortu, najlepszych warunków wypoczynku oraz przyjaznej i rodzinnej atmosfery.

200 hoteli w 10 lat

- Na początku zakładaliśmy, że w ciągu 10 lat powstanie 500 hoteli. Nadal mamy takie plany, ale w obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej liczba ta jest jednak mniejsza - mówi prezes SRW Chaber Jacek Jaruzelski. - Do tej pory SRW Chaber zawarł umowy franczyzowe z ok. 20 przedsiębiorcami, a wstępne zainteresowanie siecią wyraziło około 50 inwestorów.

Realizację tych planów umożliwić może powołanie Spółdzielczego Funduszu Rozwoju Turystyki, który jest w stanie zapewnić finansowanie do 100% inwestycji franczyzobiorcy w budowę hotelu. Jeśli plany uda się zrealizować, SRW Chaber Management - spółka powołana w celu zarządzania systemem franczyzowym, może wkrótce stać się potentatem na polskim rynku franczyzy hotelowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej