Poszukiwany inżynier – specjalista

2016-01-04 12:29
Inżynier budownictwa
Autor: Ego Public Relations

Firmy budowlane na początku roku zapowiadały zwiększenie zatrudnienia, później te deklaracje weryfikowały w dół. Jednak dla rynku pracy rok 2015 nie był zły, przynajmniej jeśli chodzi o specjalistów. Tych poszukują pracodawcy, sami też wykazują aktywność w kierunku zmiany pracy.

Ruch na rynku pracy specjalistów i menedżerów w roku 2015, eksperci z firmy rekrutacyjnej Antal oceniają jako dynamiczny przy niewielkim odsetku zwolnień. Firma przeprowadziła kolejne badanie „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy w Polsce”,  z którego wynika, że co czwarty respondent aktywnie szuka pracy. Połowa ankietowanych szuka pracy biernie, czyli zamieszcza swoje CV na portalach rekrutacyjnych (i społecznościowych) i czekają na ewentualne propozycje. W trakcie badania, aż 70% polskich pracodawców zadeklarowało, że jest w trakcie poszukiwań specjalistów i menedżerów, prawie tyle samo planowało rekrutację również w najbliższych miesiącach.
Spośród specjalistów i menedżerów najbardziej poszukiwani są ci z branży IT, na drugim miejscu uplasowała się logistyka, zaś na trzecim specjaliści inżynierowie-specjaliści.

Wydawałoby się, że wyższe wynagrodzenie jest najważniejszym kryterium w poszukiwaniu czy zmianie pracy. Otóż, polscy menedżerowie i specjaliści wskazują także na inne czynniki. Warunki finansowe (na nie wskazało tylko 34% badanych przez Antal) zostały pokonane przez wielkość i prestiż firmy (45%). Wiadomo, takie firmy mają opinię lepszych pracodawców. Co ciekawe, przy wyborze nowego pracodawcy, liczy się również liczy się także styl zarządzania i kultura organizacyjna firmy (41%). Taka ocena wśród pracowników niech przyświeca firmom w dbaniu o swój dobry wizerunek. Jak podaje Antal, mamy obecnie w większości sektorów do czynienia z rynkiem kandydata, co oznaczam, że pracodawcy muszą się bardziej starać, by zatrudnić poszukiwanego specjalistę. I jeszcze jedno...
– W 2016 roku coraz bardziej popularny będzie trend, który powoli zaczyna już wchodzić w do Polski – wysyłanie CV bez zamieszczania w nim zdjęcia. W coraz większej liczbie państw taki życiorys jest już standardem, co bez wątpienia jest dobrym trendem, dzięki któremu rekrutujący mogą się skupić przede wszystkim na doświadczeniu i umiejętnościach kandydata – informuje Artur Skiba, prezes zarządu Antal, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej