Port lotniczy Lublin: umowa o roboty budowlane podpisana

2011-10-25 16:42
Port lotniczy Lublin: Budimex podpisał umowę o roboty budowlane
Autor: Port Lotniczy Lublin SA

Zarząd portu lotniczego w Lublinie, podpisał umowę o roboty budowlane z firmą, która rozbuduje lotnisko. Roboty budowlane wykona Budimex. Wartość przedsięwzięcia opiewa na ponad 60 mln złotych.

Zarząd portu lotniczego w Lublinie, podpisał 24 października umowę o roboty budowlane. Zleceniobiorcą inwestycji jest spółka Budimex.
W ramach podpisanego kontraktu, spółka budowlana wybuduje terminal lotniska Lublin (Świdnik), budynek straży pożarnej oraz pomieszczenie techniczno-garażowe.

Przeczytaj również: Debaty, debaty…, a PPP jak nie było tak nie ma

Budimex wykona nie tylko roboty budowlane, ale również opracuje projekty wykonawcze m.in. w zakresie instalacji grzewczych, wodociągowych i klimatyzacyjnych dla budowanych obiektów. Wartość zawartego kontraktu to 66 799 169, 49 złotych netto. Terminal pasażerski planowo ma powstać w ciągu 270 dni od daty przekazania placu budowy.

Port lotniczy Lublin - opis inwestycji

Terminal lotniska Lublin (Świdnik) będzia miał 11 tys. m2 powierzchni i będzie składał się z trzech skrzydeł zbiegających się w centralneju hali odlotów. Wewnątrz hali będą zatrzymywały się szynobusy jadące z Lublina.
Port lotniczy Lublin pochłonie łącznie 400 mln złotych. Środki na inwestycję pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała część kwoty będzie pochodziła z emisji obligacji oraz z budżetów samorządów, które są udziałowcami spółki budującej lotnisko. Po 100 proc. udziałów w spółce port lotniczy Lublin, mają samorządy Lublina, Świdnika oraz województwa lubelskiego i powiatu świdnickiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej