Port lotniczy Lublin: umowa o roboty budowlane podpisana

2011-10-25 16:42
Port lotniczy Lublin: Budimex podpisał umowę o roboty budowlane
Autor: Port Lotniczy Lublin SA

Zarząd portu lotniczego w Lublinie, podpisał umowę o roboty budowlane z firmą, która rozbuduje lotnisko. Roboty budowlane wykona Budimex. Wartość przedsięwzięcia opiewa na ponad 60 mln złotych.

Zarząd portu lotniczego w Lublinie, podpisał 24 października umowę o roboty budowlane. Zleceniobiorcą inwestycji jest spółka Budimex.
W ramach podpisanego kontraktu, spółka budowlana wybuduje terminal lotniska Lublin (Świdnik), budynek straży pożarnej oraz pomieszczenie techniczno-garażowe.

Przeczytaj również: Debaty, debaty…, a PPP jak nie było tak nie ma

Budimex wykona nie tylko roboty budowlane, ale również opracuje projekty wykonawcze m.in. w zakresie instalacji grzewczych, wodociągowych i klimatyzacyjnych dla budowanych obiektów. Wartość zawartego kontraktu to 66 799 169, 49 złotych netto. Terminal pasażerski planowo ma powstać w ciągu 270 dni od daty przekazania placu budowy.

Port lotniczy Lublin - opis inwestycji

Terminal lotniska Lublin (Świdnik) będzia miał 11 tys. m2 powierzchni i będzie składał się z trzech skrzydeł zbiegających się w centralneju hali odlotów. Wewnątrz hali będą zatrzymywały się szynobusy jadące z Lublina.
Port lotniczy Lublin pochłonie łącznie 400 mln złotych. Środki na inwestycję pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała część kwoty będzie pochodziła z emisji obligacji oraz z budżetów samorządów, które są udziałowcami spółki budującej lotnisko. Po 100 proc. udziałów w spółce port lotniczy Lublin, mają samorządy Lublina, Świdnika oraz województwa lubelskiego i powiatu świdnickiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej