Polscy dekarze wicemistrzami świata!

2009-09-21 17:32
22. MŚ Młodych Dekarzy
Autor: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy W kategorii dachy płaskie polska drużyna zdobyła wicemistrzostwo.

Podczas 22. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Sankt Petersburgu, ekipy rywalizowały w trzech konkurencjach: dachy strome, dachy płaskie i dachy metalowe. Udział wzięły 24 drużyny z 13 państw. Na dachach płaskich od naszej lepsza była tylko jedna ekipa...

Zadania w każdej kategorii oceniało jury składające się 3 osób - dwóch sędziów IFD i jednego sędziego z Federacji Rosyjskiej, którzy oceniali nie tylko czas wykonania zadania ale również jakość, technikę i wrażenie estetyczne. Ocenie podlegała także organizacji miejsca pracy, przestrzegania zasad BHP oraz umiejętności posługiwania się profesjonalnymi narzędziami.

Młodzi dekarze przez 3 dni wykonywali zlecone zadania. Trzeciego dnia komisja sędziowska podsumowała punktację, a ogłoszenie wyników odbyło się dopiero podczas uroczystej Gali, która została zorganizowana w Sali Marmurowej muzeum Etnograficznego miasta ST. Petersburg

Dachy płaskie

W tej kategorii rywalizowało 6 drużyn ze Szwajcarii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Polski i Rosji. Polskę reprezentowali młodzi dekarze z oddziału warmińsko-mazurskiego PSD – zwycięscy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy (MPMD) w kategorii: dachy płaskie - Przemysław Cegiełka i Adam Pucz. Zawodnicy zostali przygotowani przez mentora Andrzeja Gawła, a trenowali na produktach firm Roockwool i Gamrat. Polska drużyna zdobyła na mistrzostwach świata drugie miejsce. Doskonałe przygotowanie przez Mentora i trening na wysokiej jakości produktach zaowocowały zdobyciem 2 miejsca na Mistrzostwach Świata. Wygrała ekipa z Rosji, trzecie miejsce wywalczyli Niemcy.

Dachy strome

Do tej kategorii zgłoszono 12 drużyn z Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Chorwacji, Holandii, Polski, Rosji, Słowenii i Słowacji. Polskę reprezentowali zdobywcy I miejsca na MPMD – drużyna z oddziału pomorskiego w składzie Krzysztof Ryczkowski i Marek Szempliński, pod opieką mentora Macieja Roszmana. Mistrzami świata zostali Węgrzy, drugie miejsce zajęła drużyna z Łotwy, trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Francji. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce, zabrakło tylko 3 punktów do zdobycia miejsca medalowego.

Dachy Metalowe

Sześć drużyn zgłosiło się do rywalizacji w tej kategorii, reprezentanci: Belgii, Francji, Rosji, Węgier, Łotwy i Polski, którą reprezentowali zdobywcy I miejsca na MPMD – duet z oddziału kujawsko-pomorskiego Lucjan Chodór i Sebastian Rogaś, trenujący pod okiem Mentora Ryszarda Piwowskiego.
Mistrzami świata w tej kategorii zostali Węgrzy, drugie miejsce przypadło reprezentacji Łowy, a trzecie Francji.

Najlepsi w 22. Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy, które odbyły się 9 – 11 września 2009, otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz czeki pieniężne.

Autor: PSD Polscy zawodnicy ze swoimi mentorami