Polnord otrzymał kredyt na inwestycję Ku Słońcu w Szczecinie

2010-06-15 13:04
Osiedle Ku Słońcu
Autor: Polnord SA Osiedle mieszkaniowe Ku Słońcu - w pierwszym etapie powstanie 217 mieszkań

Zarząd Polnord Szczecin I, spółki zależnej od Polnord SA podpisał z I Oddziałem Banku PKO BP w Szczecinie umowę na kredyt inwestycyjny w wysokości 91,9 mln zł. Kredyt ten przeznaczony będzie na częściowe sfinansowanie I i II etapu budowy zespołu Ku Słońcu w Szczecinie.

Osiedle mieszkaniowe Ku Słońcu powstanie w dzielnicy Gumieńce, w zachodniej części Szczecina. W trzech etapach, w latach 2010 – 2013, powstanie tu 760 mieszkań i 30 lokali użytkowych o całkowitej powierzchni 44 tys. mkw. Powierzchnia mieszkań będzie wynosiła od 30 do 140 mkw. Powierzchnia całego terenu to 3,75 ha, powierzchnia zabudowy - prawie 13 tys. mkw. Przewidziano też 43 windy osobowe, 817 stanowisk parkingowych w tym 709 w garażu podziemnym.

W pierwszym etapie, którego budowa rozpoczęła się na początku marca a zakończy się we wrześniu 2011, powstanie 217 mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych oraz pięć lokali usługowych.

Projekt architektoniczny osiedla Ku Słońcu powstał w w Firmie Projektowej ARCO sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej