Polimex-Mostostal z Targami Kieleckimi

2009-08-03 11:00

Kontrakt wart dokładnie 35 174 695 zł netto zarząd Polimex-Mostostal SA podpisał, 3 sierpnia 2009 r. w Kielcach, z Targami Kielce Sp. z o.o. Budowę hali wystawowej G oraz bramy wejściowej (z systemem rejestracji i ewidencji zwiedzających oraz wystawców) wraz z infrastrukturą Polimex-Mostostal zobowiązał się zrealizować do 15 lipca 2010 roku. Sam tonaż dostarczonej i zmontowanej konstrukcji stalowej wyniesie ok. 1300 ton.

W zakres prac objętych kontraktem wchodzi budowa:

 • Hali targowo-wystawienniczej G, 1-kondygnacyjnej z antresolą, o wymiarach 44,5x151 m i wysokości konstrukcji 16,5 m. Powierzchnia hali wraz z antresolą wniesie 6711,19 m2. Antresola zostanie połączona z parterem windą panoramiczną dla osób niepełnosprawnych oraz schodami ruchomymi.
  Nowa hala o łukowym kształcie stanowić będzie zamknięcie przestrzeni pomiędzy istniejącymi halami A, B, C i D.
  Hala skonstruowana zostanie z ram stalowych. Dach powstanie w lekkiej konstrukcji obudowy stalowej, ze świetlikami dachowymi oraz klapami dymowymi. Poszycie hali będzie stanowiła lekka obudowa stalowa.
  Hala zostanie wyposażona m.in. w systemy elektryczne i wodno-kanalizacyjne, jak również w system oddymiania oraz system ogrzewania i schładzania powietrza. Posadzka hali umożliwi ruch ciężkich pojazdów.
  W posadzce zostaną zainstalowane studzienki dla podłączenia wody, kanalizacji oraz Internetu.
  Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym z dysfunkcją ruchu oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku. W hali przewiduje się pokój lekarski, centralną dyspozytornię monitoringu, automatyki i sterowania dla całego zespołu targowego.
  Projekt uwzględnia realizację hali w trzech etapach: 1. przezbrojenie terenu i wykonanie, fundamentów; 2. montaż konstrukcji stalowej; 3. wykonanie obudowy hali i roboty wykończeniowe.
  Technologie realizacji zostaną tak przyjęte, aby maksymalnie skrócić czas realizacji.
 • Budynku wejściowo–recepcyjnego "Brama", który powstanie pomiędzy istniejącymi budynkami kontroli wjazdu na teren Targów Kielce. Poprzez zabudowanie elewacjami przeszklonymi oraz zmianę poziomu i funkcji istniejącego obecnie wjazdu utworzony zostanie zamknięty hall przejściowy pełniący funkcje recepcji i wejścia na teren Targów Kielce. "Brama" została zaprojektowana w postaci łukowej fasady szklanej.
  Szerokość elewacji frontowej holu wyniesie: 18,00 m. Wysokość górnej krawędzi elewacji: 7,90 m. Wypełnienie fasady stanowić będą zestawy szklane montowane do wzmacnianych profili aluminiowych. Ze względu na wymagania przepisów prawa budowlanego i bezpieczeństwa użytkowników fasady do poziomu min. +3,74 m wypełnione zostaną szkłem bezpiecznym. W elewacji od ulicy Zakładowej zaprojektowano 4 wejścia z drzwiami teleskopowymi o łącznej szerokości wejść 5,92 m. W elewacji od strony terenu Targów Kielce zaprojektowano 6 wejść z drzwiami teleskopowymi o łącznej szerokości wejść 8,88 m.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej