Polimex-Mostostal z Targami Kieleckimi

2009-08-03 11:00

Kontrakt wart dokładnie 35 174 695 zł netto zarząd Polimex-Mostostal SA podpisał, 3 sierpnia 2009 r. w Kielcach, z Targami Kielce Sp. z o.o. Budowę hali wystawowej G oraz bramy wejściowej (z systemem rejestracji i ewidencji zwiedzających oraz wystawców) wraz z infrastrukturą Polimex-Mostostal zobowiązał się zrealizować do 15 lipca 2010 roku. Sam tonaż dostarczonej i zmontowanej konstrukcji stalowej wyniesie ok. 1300 ton.

W zakres prac objętych kontraktem wchodzi budowa:

 • Hali targowo-wystawienniczej G, 1-kondygnacyjnej z antresolą, o wymiarach 44,5x151 m i wysokości konstrukcji 16,5 m. Powierzchnia hali wraz z antresolą wniesie 6711,19 m2. Antresola zostanie połączona z parterem windą panoramiczną dla osób niepełnosprawnych oraz schodami ruchomymi.
  Nowa hala o łukowym kształcie stanowić będzie zamknięcie przestrzeni pomiędzy istniejącymi halami A, B, C i D.
  Hala skonstruowana zostanie z ram stalowych. Dach powstanie w lekkiej konstrukcji obudowy stalowej, ze świetlikami dachowymi oraz klapami dymowymi. Poszycie hali będzie stanowiła lekka obudowa stalowa.
  Hala zostanie wyposażona m.in. w systemy elektryczne i wodno-kanalizacyjne, jak również w system oddymiania oraz system ogrzewania i schładzania powietrza. Posadzka hali umożliwi ruch ciężkich pojazdów.
  W posadzce zostaną zainstalowane studzienki dla podłączenia wody, kanalizacji oraz Internetu.
  Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym z dysfunkcją ruchu oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku. W hali przewiduje się pokój lekarski, centralną dyspozytornię monitoringu, automatyki i sterowania dla całego zespołu targowego.
  Projekt uwzględnia realizację hali w trzech etapach: 1. przezbrojenie terenu i wykonanie, fundamentów; 2. montaż konstrukcji stalowej; 3. wykonanie obudowy hali i roboty wykończeniowe.
  Technologie realizacji zostaną tak przyjęte, aby maksymalnie skrócić czas realizacji.
 • Budynku wejściowo–recepcyjnego "Brama", który powstanie pomiędzy istniejącymi budynkami kontroli wjazdu na teren Targów Kielce. Poprzez zabudowanie elewacjami przeszklonymi oraz zmianę poziomu i funkcji istniejącego obecnie wjazdu utworzony zostanie zamknięty hall przejściowy pełniący funkcje recepcji i wejścia na teren Targów Kielce. "Brama" została zaprojektowana w postaci łukowej fasady szklanej.
  Szerokość elewacji frontowej holu wyniesie: 18,00 m. Wysokość górnej krawędzi elewacji: 7,90 m. Wypełnienie fasady stanowić będą zestawy szklane montowane do wzmacnianych profili aluminiowych. Ze względu na wymagania przepisów prawa budowlanego i bezpieczeństwa użytkowników fasady do poziomu min. +3,74 m wypełnione zostaną szkłem bezpiecznym. W elewacji od ulicy Zakładowej zaprojektowano 4 wejścia z drzwiami teleskopowymi o łącznej szerokości wejść 5,92 m. W elewacji od strony terenu Targów Kielce zaprojektowano 6 wejść z drzwiami teleskopowymi o łącznej szerokości wejść 8,88 m.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej