Polimex-Mostostal wybuduje blok energetyczny

2012-05-29 17:07
PGE Elektrownia Opole
Autor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. PGE Elektrownia Opole. Dwa nowe bloki energetyczne dla elektrownii Opole wybuduje konsorcjum - Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA

Spółka Enea Wytwarzanie rozstrzygnęła przetarg na wybór wykonawcy, który wybuduje blok energetyczny w Elektrowni Kozienice. Inwestycję o wartości ponad 5 mld złotych wybuduje konsorcjum Polimexu. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w 2017 roku.

Spółka Enea Wytwarzanie wybrała na drodze przetargu wykonawcę, który wybuduje blok energetyczny w elektrowni Kozienice. Inwestycję o wartości ponad 6 mld 279 mln złotych zrealizuje konsorcjum w składzie Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe.

Przeczytaj również: Polimex-Mostostal - wyniki finansowe za I kwartał 2012 roku

Przetarg a blok energetyczny

W przetargu zwycięzca rywalizował z chińskim konsorcjum China National Electric Engineering (CNEE) i China Overseas Engineering Group.
W ramach projektu Polimex-Mostostal wybuduje blok energetyczny o mocy 1000 MW w elektrowni w Kozienicach. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2017 rok. Docelowo inwestycja zwiększy moce wytwórcze obiektu o 1/3 i tym samym, moc elektrowni będzie wynosić blisko 4 tys. MW.
Blok w przyszłości może być wyposażony również w instalację do wychwytywania i skraplania dwutlenku węgla.

Polimex-Mostostal a budownictwo energetyczne

Spółka konsekwentnie realizuje projekty dla sektora energetycznego. Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 Polimex jako członek konsorcjum (Rafako i Mostostal-Warszawa) wygrał przetarg na kwotę 11,5 mld złotych, w ramach którego zostaną zrealizowane wybudowane dwa bloki energetyczne w elektrowni Opole. Obiekty zostaną zrealizowane odpowienio w ciągu 54 i 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac przez zamawiającego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej