Polimex-Mostostal wybuduje blok energetyczny

2012-05-29 17:07
PGE Elektrownia Opole
Autor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. PGE Elektrownia Opole. Dwa nowe bloki energetyczne dla elektrownii Opole wybuduje konsorcjum - Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA

Spółka Enea Wytwarzanie rozstrzygnęła przetarg na wybór wykonawcy, który wybuduje blok energetyczny w Elektrowni Kozienice. Inwestycję o wartości ponad 5 mld złotych wybuduje konsorcjum Polimexu. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w 2017 roku.

Spółka Enea Wytwarzanie wybrała na drodze przetargu wykonawcę, który wybuduje blok energetyczny w elektrowni Kozienice. Inwestycję o wartości ponad 6 mld 279 mln złotych zrealizuje konsorcjum w składzie Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe.

Przeczytaj również: Polimex-Mostostal - wyniki finansowe za I kwartał 2012 roku

Przetarg a blok energetyczny

W przetargu zwycięzca rywalizował z chińskim konsorcjum China National Electric Engineering (CNEE) i China Overseas Engineering Group.
W ramach projektu Polimex-Mostostal wybuduje blok energetyczny o mocy 1000 MW w elektrowni w Kozienicach. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2017 rok. Docelowo inwestycja zwiększy moce wytwórcze obiektu o 1/3 i tym samym, moc elektrowni będzie wynosić blisko 4 tys. MW.
Blok w przyszłości może być wyposażony również w instalację do wychwytywania i skraplania dwutlenku węgla.

Polimex-Mostostal a budownictwo energetyczne

Spółka konsekwentnie realizuje projekty dla sektora energetycznego. Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 Polimex jako członek konsorcjum (Rafako i Mostostal-Warszawa) wygrał przetarg na kwotę 11,5 mld złotych, w ramach którego zostaną zrealizowane wybudowane dwa bloki energetyczne w elektrowni Opole. Obiekty zostaną zrealizowane odpowienio w ciągu 54 i 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac przez zamawiającego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej