Most Północny dla Pol-Aqua

2009-03-05 14:20
Most Północny, Warszawa
Autor: UM Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, kto wygrał przetarg na budowę I etapu trasy mostu Północnego w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że umowa zostanie podpisana z konsorcjum kierowanym przez spółkę Pol-Aqua, które w ofercie zaproponowało cenę 976 mln zł.

Most Północny
Autor: UM Warszawa Wizualizacja Mostu Północnego

Przedmiotem przedsięwzięcia jest budowa Trasy Mostu Północnego na odcinku od węzła z ul. Pułkową do węzła z ul. Modlińską. Inwestycja zakłada wybudowanie 3,4-kilometrowej drogi razem z 800-metrowym mostem. Przeprawa połączy Białołękę z lewobrzeżną częścią Warszawy i odciąży most Grota-Roweckiego. Kryterium wyboru była w stu procentach cena - poinformowała Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Pozostałe siedem konsorcjów biorących udział w przetargu mają teraz 10 dni na ewentualne protesty. Natomiast 14dni na kontrolę przetargu ma Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli nie będzie protestów, umowa z wykonawcą zostanie podpisania na przełomie marca i kwietnia.

Koperty z ofertami firm startujących w przetargu otwarto trzy tygodnie temu. Najtańszą ofertę przedstawiło polsko-hiszpańskie konsorcjum Pol-Aqua, Sando z Madrytu, Sando Budownictwo Polska i Kromiss-Bis. Ceny w pozostałych ofertach przekraczały miliard złotych.

Trasa Mostu Północnego
Autor: UM Warszawa Trasa Mostu Północnego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej