Pol-Aqua pierwsza na budowie Stadionu Narodowego

2008-09-17 12:14
Pol-Aqua pierwsza na budowie Stadionu Narodowego
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Komisja przetargowa spółki Narodowe Centrum Sportu, pod kierownictwem Janusza Kubickiego, dyrektora ds. realizacji stadionu - 8 września 2008 r. wybrała Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua SA z siedzibą w Piasecznie na wykonawcę pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego.

Wybrana oferta opiewa na kwotę 125,4 mln zł brutto.
Pozostałe zgłoszone oferty: 
- Mostostal Warszawa SA: 145,1 mln zł brutto,
- J&P Avax SA: 146,1 mln zł brutto,
- Konsorcjum Alpine Bau Deutschland AG Berlin, Alpine Bau GmbH Austria, Alpine Construction Polska sp. z o.o. Kraków, Hydrobudowa Polska SA Wysogotowo i PBG SA Wysogotowo: 210,6 mln zł brutto.

Narodowe Centrum Sportu zarezerwowało na pierwszy etap prac maksymalnie 183 mln zł. Kluczowym kryterium decydującym o wyborze oferty była cena. Rozpoczęcie pierwszego etapu budowy stadionu jest planowane na październik, a zakończenie w maju 2009 roku.

Równocześnie z początkiem prac będzie przygotowywany drugi etap inwestycji: budowa części naziemnej stadionu. Pierwszy etap przetargu (tzw. prekwalifikacja) na wybór generalnego wykonawcy tej części inwestycji rozpocznie się w październiku tego roku. Drugi etap, po zakwalifikowaniu firm, które spełnią warunki przetargu, ruszy na początku stycznia. Zakończenie procedury przetargowej i zawarcie umowy z generalnym wykonawcą jest planowane na kwiecień 2009 roku. Stadion Narodowy będzie gotowy w połowie 2011 roku, rok przed rozpoczęciem Euro 2012.

Do 15 września br. można było składać protesty w stosunku do wyniku przetargu na pierwszy etap budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Do siedziby Narodowego Centrum Sportu nie wpłynął żaden protest. Na tej podstawie rozpoczęła się obowiązkowa kontrola Urzędu Zamówień Publicznych, który sprawdzi, czy wybór zwycięskiego wykonawcy dokonany przez komisję przetargową NCS był zgodny z przepisami zamówień publicznych. Kontrola potrwa około dwóch tygodni. Po zakończeniu kontroli UZP Narodowe Centrum Sportu podpisze umowę z firmą Pol-Aqua SA na realizację pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego. Koszt prac, które potrwają 200 dni od momentu podpisania umowy to 125,4 mln zł. Rozpoczęcie prac jest planowane na pierwsze dni października br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej