Poczta Polska sprzedaje działkę w centrum Warszawy

2012-08-01 16:19
Poczta Polska sprzedaje działkę w centrum warszawy
Autor: Poczta Polska SA Działka przy ul. Chmielnej 75

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż grunt w centrum Warszawy. Działka znajduje się przy ul. Chmielnej. Właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa a jej użytkownikiem wieczystym - Poczta Polska. Sprzedaż działki odbędzie się w trybie przetargu ustnego.

Przedmiotem przetargu będzie prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, o powierzchni 10 533 m2, znajdującej się w Warszawie, przy ul. Chmielnej 75 (róg Żelaznej).
Cena wywoławcza działki to 112 551 mln złotych netto. Sprzedawana nieruchomość nie jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Przetarg odbędzie się 19 września o godz. 11.00, w siedzibie Poczty Polskiej.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Działka przy Chmielnej

Wystawiona na sprzedaż działka jest unikatowa nie tylko z uwagi położenie, ale również na wielkość oraz stan prawny. Teren w pobliżu nieruchomości zdominowany jest przez zabudowę wielomieszkaniową oraz biurową. W sąsiedztwie znajdują się także hotele. Działka położona jest tuż przy centrum, gdzie realizowane są nowe obiekty komercyjne i mieszkalne. Planowane są kolejne inwestycje, pod które zostały już wykupione tereny.

Kolejna działka w centrum Warszawy na sprzedaż

Działka przy ul. Chmielnej 75 jest kolejną wystawioną na sprzedaż przez państwową firmę. Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 roku, PKP sprzedały grunt w okolicy dworca Centralnego za 171 mln złotych spółce Polcom Investment, która wchodzi w skład słowackiej grupy HB Reavis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej