Poczta Polska sprzedaje działkę w centrum Warszawy

2012-08-01 16:19
Poczta Polska sprzedaje działkę w centrum warszawy
Autor: Poczta Polska SA Działka przy ul. Chmielnej 75

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż grunt w centrum Warszawy. Działka znajduje się przy ul. Chmielnej. Właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa a jej użytkownikiem wieczystym - Poczta Polska. Sprzedaż działki odbędzie się w trybie przetargu ustnego.

Przedmiotem przetargu będzie prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, o powierzchni 10 533 m2, znajdującej się w Warszawie, przy ul. Chmielnej 75 (róg Żelaznej).
Cena wywoławcza działki to 112 551 mln złotych netto. Sprzedawana nieruchomość nie jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Przetarg odbędzie się 19 września o godz. 11.00, w siedzibie Poczty Polskiej.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Działka przy Chmielnej

Wystawiona na sprzedaż działka jest unikatowa nie tylko z uwagi położenie, ale również na wielkość oraz stan prawny. Teren w pobliżu nieruchomości zdominowany jest przez zabudowę wielomieszkaniową oraz biurową. W sąsiedztwie znajdują się także hotele. Działka położona jest tuż przy centrum, gdzie realizowane są nowe obiekty komercyjne i mieszkalne. Planowane są kolejne inwestycje, pod które zostały już wykupione tereny.

Kolejna działka w centrum Warszawy na sprzedaż

Działka przy ul. Chmielnej 75 jest kolejną wystawioną na sprzedaż przez państwową firmę. Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 roku, PKP sprzedały grunt w okolicy dworca Centralnego za 171 mln złotych spółce Polcom Investment, która wchodzi w skład słowackiej grupy HB Reavis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej