Spis treści
- Pożar hali wybuchł o 5 rano
- Pali się hala z parafiną do zniczy
- WIOŚ monitoruje stan powietrza w okolicy pożaru
Pożar hali wybuchł o 5 rano
Pożar wybuchł tuż przed 5 rano. Jak informuje asp. Marcin Kazimierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, na miejscu są między innymi zastępy z terenu gminy Międzyrzec Podlaski, Gminy Drelów, Miasta Międzyrzec Podlaski, kontener ODO, cysterna z KM PSP Biała Podlaska
Pali się hala z parafiną do zniczy
Płonie hala magazynowa, w której zgromadzona jest parafina, używana głównie do produkcji zniczy. Dym unoszący się nad zakładem widoczny jest z odległości kilku kilometrów. Jak poinformowali strażacy, nie ma osób poszkodowanych.
W tej chwili pożar jest zlokalizowany. Udało się obronić zbiorniki zewnętrzne z parafiną oraz spory asortyment zgromadzony w hali. Trwa dogaszanie – informuje asp. Marcin Kazimierczak z PSP Biała Podlaska.
WIOŚ monitoruje stan powietrza w okolicy pożaru
Na miejscu czynność prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie delegatura Biała Podlaska celem badania jakości powietrza oraz skutków pożaru dla środowiska.
Z budynku biurowego ewakuowano dokumentację zakładu oraz sprzęt komputerowy i monitoring.
Wstępna przyczyna pożaru jak i straty są w tej chwili ustalane i szacowane.