PLGBC Green Building Symposium

2015-09-07 17:04
Konferencja PLGBC Spring into Green i warsztaty Green design charrette w Warszawie
Autor: PLGBC

Już po raz czwarty Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council zaprasza 6 października 2015 do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM. Jest to oficjalna konferencja sygnowana przez światowych specjalistów z dziedziny zielonego budownictwa i instytucje wspierające ideę green building.

Konferencja skierowana jest do menedżerów, inwestorów, architektów, zarządów nieruchomości, projektantów, deweloperów oraz najemców powierzchni w zielonych budynkach. Tegoroczne PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM odbędzie się pod hasłem: Zdrowie, komfort i produktywność, czyli prawdziwe zyski płynące z zielonego budownictwa. Tematyka dotyczy strategicznego zagadnienia, jakim jest wpływ budynków na zdrowie, samopoczucie, a co za tym idzie – efektywność pracujących w nim osób. Zielone budynki to nie tylko oszczędności na kosztach eksploatacyjnych (energia, woda) czy redukcja odpadów. To przede wszystkim pozytywny wpływ na użytkowników budynku, bo nawet minimalne polepszenie zdrowia i samopoczucia pracownika, daje pozytywne rezultaty w poprawie jego produktywności i przekłada się na lepszy wynik finansowy firmy.

Zaproszeni na sympozjum eksperci wyjaśnią m.in.:
√  W jaki sposób budynki wpływają na zdrowie, komfort i produktywność pracujących w nich osób?
√  Jak mój budynek wpływa na moich ludzi?
√  Czy można to mierzyć i dlaczego należy to robić?
√  Jakie są korzyści dla pracodawcy korzystającego z zielonego biura?
√  Jakie najważniejsze parametry biura oddziałują na podniesienie poziomu zdrowia i produktywności pracowników?
√  Jak uzyskać zwrot z inwestycji w zrównoważony budynek?
√  Czym jest WELL Building Standard®?
Światowej klasy specjalista od dźwięku i komunikacji – Julian Treasure wyjaśni, w jaki sposób można poprawić komfort, produktywność i relacje między użytkownikami budynków poprzez projektowanie odpowiednich i efektywnych środowisk dźwiękowych. Z kolei znany europejski specjalista w dziedzinie zdrowych budynków – Phil Nedin pokaże, jak stworzyć przyjazne dla zdrowia i komfortowe środowisko pracy, a jak uzyskać międzynarodowy certyfikat opowie Phil Williams, jeden ze współtwórców uznanego systemu WELL Building Standard®.

Więcej informacji na  www.konferencja.plgbc.org.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej