PLGBC Green Building Symposium 2016

2016-09-05 12:30
PLGBC
Autor: PLGBC

Już VI edycja PLGBC Green Building Symposium odbędzie się 5 października w Warszawie, w siedzibie kina Praha (ul. Jagiellońska 26). Głównymi tematami wydarzenia będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w tzw. zielonym standardzie.

Konferencje organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) są oficjalnie sygnowana przez światowych specjalistów z dziedziny zielonego budownictwa i instytucje wspierające ideę Green Building. Dzięki temu są to spotkania, dzięki którym można zapoznać się ze światowymi trendami, wymienić poglądy lub posłuchać polskich i światowych ekspertów. W programie tegorocznej konferencji m.in. brytyjski architekt Michael Pawlyn opowie jak innowacyjnie projektować, by powstawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów.

Budynek to hałas, zanieczyszczenia, efekt miejskiej wyspy ciepła. To utrudnia naturalną wentylację budynków, co musi być skompensowane innymi systemami, które zużywają energię. Ale energia ta może zostać zaoszczędzona co będzie udowadniał Rudi Scheuermann, ekspert w dziedzinie fasad.

PLGBC
Autor: brak danych

Konferencja ma zainspirować nowymi strategiami zrównoważonej modernizacji budynków, by remonty w zielonym standardzie były jednoznaczne z efektywnością energetyczną, ale również podwyższały komfort jego mieszkańców i użytkowników.
Będzie też mowa o tym – zaproszeni z całego świata przedstawiciele największych obecnych w Polsce systemów certyfikacji BREEAM, DGNB, HQE, LEED oraz Well Building Standard – czy opłaca się certyfikować już istniejące budynki.
Planowana jest również debata, jakie założenia realizować w nowych inwestycjach, aby budynek sprzyjał zdrowiu i komfortowi użytkownika, a jednocześnie zostały obniżone koszty eksploatacji. Na zakończenie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze zielone budynki i projekty, które zostaną nagrodzone PLGBC Green Building Awards 2016. Zobacz szczegółowy program >>

Sympozja PLGBC to zdobywanie wiedzy na czasie. Według najnowszego raportu World Green Building Trends 2016, globalny rynek zielonego budownictwa ulega podwojeniu co trzy lata. W krajach rozwiniętych, przynajmniej połowa budynków, która będzie istniała w 2050 roku, została już wybudowana i dlatego trzeba również zwracać uwagę na standardy ich modernizacji. Obiekty nowe, jak i te modernizowane, muszą sprzyjać człowiekowi – wpływać pozytywnie na zdrowie, samopoczucie i produktywność, a to zapewnia zielone budownictwo.

Więcej o sympozjum PLGBC >> www.plgbc.org.pl

Kontakt: mkaluzynska@plgbc.org.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej