PKP szuka inwestora na zagospodarowanie terenu przy Dworcu Głównym w Krakowie

2014-02-24 15:03
Dworzec Kraków Główny
Autor: PKP SA Tereny obok dworca Kraków Główny atrakcyjne dla inwerstora

Do końca lutego zainteresowani inwestorzy mogą odbierać Memorandum Informacyjne, na podstawie którego będą mogli składać oferty wspópracy z PKP SA na zagospodarowanie 1,4 ha terenu przy Dworcu Głównym w Krakowie. 

PKP wybiorą inwestora, z którym wspólnie chcą zagospodarować nieruchomość przy dworcu Kraków Nowy Główny, a konkretnie przy ul. Bosackiej. PKP szacują tę inwestycję nawet na 200 mln zł.
Chodzi o zagospodarowanie atrakcyjnego terenu - 1,4 ha powierzchni - w ścisłym centrum miasta. PKP są zdania, że taka lokalizacja i dobry pomysł do znakomity biznes dla przyszłego inwestora, który będzie mógł wykorzystać potencjał dużego przepływu podróżnych przy węźle komunikacyjnym.
W ramach inwestycji na tym terenie PKP oczekują powstania nowoczesnej zabudowy o funkcjach biurowych, hotelowych lub handlowo-usługowych, a w jaki sposób to mogłoby wyglądać, zależy od inwencji deweloperów. Przedsięwzięcie zakłada również rewitalizację pobliskich zabytkowych obiektów. Cała inwestycja powinna więc spełniać wymogi nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.
Do końca lutego inwestorzy mogą zgłaszać się po odbiór Memorandum Informacyjnego, na podstawie którego będą składać swoje oferty współpracy z PKP SA. Po otrzymaniu koncepcji, spółka przystąpi do rozmów z wybranymi oferentami, spośród których wybierze ostatecznego inwestora.

Inwestycja przy ul. Bosackiej w Krakowie to kolejny projekt realizowany przez PKP SA we współpracy z deweloperem. W podobnej formule były realizowane inwestycje w Katowicach i Poznaniu, gdzie oprócz nowoczesnych i funkcjonalnych dworców powstały także galerie handlowe. Przy wsparciu zewnętrznego podmiotu realizowana jest również budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia wraz z budynkami biurowymi oraz projekt budowy nowego dworca i zabudowy komercyjnej w sąsiedztwie stacji Warszawa Gdańska. W przygotowaniu są także m.in. inwestycje na zagospodarowanie terenu przy Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu oraz terenu Międzytorza w Gdyni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej