PKP „odda” deweloperom nieruchomości do zagospodarowania

2014-06-18 17:30
PKP SA szuka inwestorów
Autor: PKP SA PKP uruchamia program „Małe Projekty Deweloperskie”  - prywatni inwestorzy będą mogli zagospodarować nieruchomości dworcowe wraz z terenami przyległymi na działalność komercyjną 

PKP SA rusza z pilotażowym programem "Małe Projekty Deweloperskie". Wybrani w nim inwestorzy będą mogli komercyjnie zagospodarować teren w wybranych siedmiu miastach: Mińsku Mazowieckim, Warszawie (dzielnica Włochy), Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i Katowicach.

To nie pierwsze doświadczenia PKP we współpracy z prywatnymi inwestorami. Zostały już zrealizowane na podobnych zasadach dwa duże projekty deweloperskie. W Katowicach i Poznaniu powstały nowe dworce i węzły komunikacyjne połączone z galeriami handlowymi. W fazie realizacji są kolejne przedsięwzięcia w tej formule – budowa nowych dworców Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska wraz z zabudową komercyjną.
- Komercyjne zagospodarowanie terenów kolejowych oznacza korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla lokalnych społeczności. To bardzo dobre miejsca na działalność handlową. Małe projekty dla deweloperów mają przyczynić się do znaczącego ożywienia terenów przy stacjach kolejowych – wyjaśnia Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA.

Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych w Mińsku Mazowieckim, Warszawie (stacja Włochy), Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i w Katowicach sprawia, że objęte projektem nieruchomości są atrakcyjne biznesowo dla inwestorów. Szacowana powierzchnia komercyjna poszczególnych nieruchomości waha się w przedziale od 700 do 7500 m2. Inwestorzy zainteresowani takimi przedsięwzięciami mogą już zgłaszać się do PKP po memoranda informacyjne, na podstawie których trzeba będzie składać oferty współpracy. Potencjalni inwestorzy będą musieli zaproponować takie koncepcje zagospodarowania, które uwzględnią położenie nieruchomości i walory terenu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej