PKP: konkurs "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei 2011" rozstrzygnięty

2011-11-08 11:10
Kongres Kolejowy
Autor: PKP PLK SA Laureaci konkursu "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei 2011"

W Warszawie, została rozstrzygnięta siódma edycja konkursu "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei 2011". Przedsięwzięcie jest organizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Railway Business Forum. Gala odbyła się w Teatrze Narodowym.

W Warszawie została rozstrzygnięta siódma edycja konkursu "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei 2011". Celem przedsięwzięcia jest wykreowanie osobowości, której działania zawodowe, mają istotny wpływ na polski sektor kolejowy, po przez propagowanie innowacyjnego sposobu zarządzania firmą w branży trasportowej. Organizatorem konkursu są PKP oraz Railway Business Forum (Forum Kolejowe).

Przeczytaj również: Wypadki na budowach - zmowa na rzecz bezpieczeństwa

Nagrody przyznawane są w kategoriach:

  • samorządowiec roku,
  • dziennikarz roku,
  • manager roku,
  • naukowiec roku,
  • polityk roku.

Kto w sposób szczególny wspierał transport kolejowy w 2011 roku?

Oprócz kategorii głównych wyróżninia otrzymują również osoby, kóre wykazały się szczególnymi osiągnięciami dla polskiego kolejnictwa. W konkursowych kategoriach uhonorowani zostali:

  • Dziennikarz Roku: Adma Grzeszak, Polityka - wyróżnienie zostało przyznane za rzeczową publicystykę w kontekście transporu kolejowego.
  • Menedżer Roku w grupie firm kolejowych: Artur Radwan, Prezes Zarządu Koleje Mazowieckie KM Sp. z o.o. Za bardzo dobre wyniki działalności samorządowej kolei pasażerskiej w Polsce Menedżer Roku w grupie firm działających na rzecz kolei: Tomasz Szuba, Prezes Zarządu Tines SA. Za sukcesy we wdrażaniu nowych technologii i budowy pozycji firmy na rynku .
  • Naukowiec Roku: prof. dr hab. inż. Jerzy Kisilowski, Politechnika Warszawska. Nagroda zostałą przyznana za wybitny wkład w kształcenie kadry naukowej, rozwój badań i wdrożeń w sektorze transportu kolejowego.
  • Polityk Roku: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Wyróżnienie zostało przyznane za kompleksowe i konsekwentne wspieranie systemu transportu publicznego, w tym transportu szynowego.
  • Samorządowiec Roku: Adam Struzik - marszałek Województwa Mazowieckiego. Za wspieranie rozwoju potencjału pasażerskich przewozów koleją oraz śmiałe inwestycje taborowe.

W związku z rocznicą 10-lecia historycznych przemian w kolejnictwie i transformacji transportu kolejowego w wyniku uchwalenia ustawy o restrukturyzacji, komercjalizacji i prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowego PKP nagrody specjalne otrzymali: Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997 - 2001 oraz Tadeusz Syryjczyk, Minister Transportu i Gospodarki Morskiej w latach 1998 - 2000, Ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Gala konkursu "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei 2011" odbyła się 7 listopada w Teatrze Narodowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej